СБУ Дніпропетровщини викрила колаборантів в Кам’янському

СБУ Дніпропетровщини викрила колаборантів в Кам’янському

Служба безпеки України у Дніпропетровській області повідомляє, що в процесі моніторингу Інтернет-простору вдалося викрити антиукраїнських агітаторів, що заперечували військову агресію РФ та підтримували окупацію ворогом українських територій.

Так, СБУ виявила мешканеця Кам’янського – працівника одного з об’єктів критичної інфраструктури, який має родичів в РФ і підтримує з ними постійний зв’язок. Начебто, російська рідня та армійські друзі з часів СРСР «накачували» його неправдивою інформацією з пропагандистських каналів, і нав’язували йому думку про те, що Україна штучно створена нелегітимним урядом під час державного перевороту. Він на систематичній основі здійснював публікації на власній сторінці в одній із соціальних мереж, які закликали підтримувати військову агресію РФ та ідеї «руського миру».

Ще один місцевий мешканець, фахівець у сфері мистецтва і у минулому приватний підприємець, теж займався антиукраїнською агітацією. Він мав російське коріння, і не дивлячись на роки проживання в Україні, дотримувався проросійської позиції. Під впливом знайомих та друзів, що залишились в Росії, він насичувався антиукраїнськими наративами, які розповсюджував на особистій сторінці у соціальній мережі. Пости переважно стосувались виправдовування збройної агресії РФ проти України і окупації ворогом територій нашої держави. Меседжи доповнювались коментарями, в яких він виправдовував дії російської армії.

Крім того, викрито антидержавну пропаганду ще одного мешканця Кам’янського, місцевого пенсіонера з громадянством РФ. Мешкаючи в місті з початку двотисячних років, він не припиняв спілкування з рідними та друзями з країни-агресора. Серед близьких знайомих були і учасники так званої «спеціальної військової операції». Через особистий акаунт в інтернет-мережі він поширював інформацію з підтримки збройної агресії проти України, а також глорифікації незаконних військових формувань квазіутворень «днр/лнр» і окупаційних військ ворога.

У ході проведення слідчих дій правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які вони використовували.

Наразі в рамках розпочатих кримінальних проваджень трьом мешканцям Кам’янського повідомлено про підозру за ст.ст. 111-1 та 436-2 Кримінального кодексу України.