В Дніпрі посадовців викрили на махінаціях з бюджетними коштами на 5 млн грн

В Дніпрі посадовців викрили на махінаціях з бюджетними коштами на 5 млн грн

Посадовці з Дніпра привласнили майже 5 млн грн на реконструкції парків та утриманні зелених насаджень. Серед п’яти осіб,  яким пред’явлено підозру в привласненні майна, – керівники двох комунальних підприємств Дніпровської міської ради та три керівники підрядних організацій. Про це повідомила пресслужба Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

В повідомленні йдеться, що викрили осіб, причетних до махінацій з бюджетними коштами, оперативники управління стратегічних розслідувань Нацполіції в місті Києві та слідчі слідчого управління столичної поліції.

За даними правоохоронців, аби привласнити кошти, фігуранти заздалегідь розробили план і надалі чітко слідували за ним. До «схеми» керівники комунальних підприємств залучили підконтрольні підприємства, які були учасниками електронних торгів і фактично змагалися між собою за перемогу. З переможцем укладали договори на проведення певних робіт за кошти, які виділялися з місцевого бюджету.

В Дніпрі посадовців викрили на махінаціях з бюджетними коштами на 5 млн грн - ФОТО

Загалом договори укладалися на проведення реконструкції парків відпочинку територіальної громади міста Дніпро, їхнього озеленіння та утримання насаджень. Надалі підрядники закуповували товари за завищеними цінами та включали до актів роботи та послуги, які або не проводилися, або були виконані частково. Відповідні документи з фіктивними даними завіряли всі своїми підписами й на їхній підставі на рахунки підрядних організацій поступали кошти з місцевого бюджету. Отримані надлишкові кошти розподілялися між всіма учасниками оборудки.

В Дніпрі посадовців викрили на махінаціях з бюджетними коштами на 5 млн грн - ФОТО

Лише за кількома договорами сума привласнених коштів та відповідно завданих збитків становить майже 5 млн грн.

В Дніпрі посадовців викрили на махінаціях з бюджетними коштами на 5 млн грн - ФОТО

На підставі зібраних доказів керівникам двох комунальних підприємств, які підпорядковані Дніпровській міській раді, повідомили підозру за ч. 5 ст. 191(Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України, а директорам трьох підрядних організацій – за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191.

Наразі продовжуються заходи для встановлення повного кола осіб, залучених в оборудках з бюджетними коштами, а також вивчаються та аналізуються матеріали на предмет правопорушень під час проведення робіт на інших об’єктам міста Дніпра.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура.