В Україні визначені спеціальності, що матимуть особливу державну підтримку

В Україні визначені спеціальності, що матимуть особливу державну підтримку

Міністерством освіти і науки затверджений перелік з понад 60 спеціальностей, яким надаватиметься особлива підтримка під час вступної кампанії 2023 року. Про це повідомляє osvita.ua.

Особливістю вступу на спеціальності, яким надається особлива підтримка держави, є те, що на них можна бути зарахованим на навчання за контрактом без результатів зовнішніх іспитів (НМТЄВІЄФВВ).

Цьогоріч до переліку включено 61 спеціальність, що користуватимуться підтримкою держави.

Вступити на контракт на основі повної загальної середньої освіти, ступеня фахового молодшого бакалавра на ці спеціальності можна буде лише за результатами співбесіди або розгляду мотиваційних листів у закладі вищої освіти.

Для вступу на контракт  у магістратуру на ці спеціальності можна буде використовувати результати фахового іспиту або розгляду мотиваційних листів.

Також для вступу на бюджетну форму навчання на ці спеціальності буде застосовуватись галузевий коефіцієнт, який дорівнює 1,02.

Галузевий коефіцієнт буде використаний для підтримки вступників з пріоритетним вибором (перша та друга пріоритетність) однієї зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка.

ДИВИТИСЯ ПЕРЕЛІК СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ