Легалізація конопель: український та європейський погляди на проблему

Легалізація конопель: український та європейський погляди на проблему

Автор: Валентин Фіголь

Легалізацію використання конопель для медицини, науки та промисловості розгляне Верховна Рада України найближчого пленарного тижня. Тимчасом  урядовці Великої Британії обговорюють, чи не час у себе в країні перестати вважати коноплі забороненими. А німці готуються до легалізації конопель, розраховуючи на схвалення Євросоюзу.

Про захист від болю

Верховна Рада планує на найближчому пленарному тижні розглянути урядовий законопроєкт №7457 про регулювання обігу рослин роду конопель (Cannabis) у медичних, наукових і промислових цілях. Про це написав у соцмережах народний депутат Ярослав Железняк.

Автори проєкту сподіваються розширення доступу українців до лікування онкологічних захворювань і посттравматичних стресових розладів, отриманих унаслідок війни.

Легалізація конопель: український та європейський погляди на проблему - ФОТО

Законопроєкт пропонує умови для законного обігу канабісу, смоли канабісу, екстрактів і настоянок канабісу для їх використання в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності.

На думку посадовців МОЗ, легальні ліки з конопель допоможуть людям, які страждають від болю різного походження.

«Конопляна амністія» по-британськи

Радники уряду Великобританії з наркотиків зробили минулого тижня офіційну заяву, згідно з якою коноплі визнаються менш шкідливими для здоров’я людини речовинами, ніж алкоголь та тютюн. Про це пише британська газета Independent.

Рада експертів з наркотиків перед складанням звіту спиралася на думку міністра внутрішніх справ Великобританії Девіда Бланкетта, який вважає, що коноплі мають бути офіційно переведені зі списку заборонених речовин до списку «С» речовин з контрольованим обігом. При цьому до препаратів групи «В» належать, крім амфетамінів, ще алкоголь і тютюн. На думку британського посадовця, вживання коноплі не може призвести до передозувань, що важко протікають, як при прийманні препаратів групи «А», таких як кокаїн і героїн.

Як зазначає Independent, при прийнятті рішення про легалізацію коноплі буде враховано експеримент, проведений поліцією в районі Ламбет, що у південному Лондоні, де поліція вже сьогодні не заарештовує громадян за придбання та вживання невеликої кількості конопель.

Німеччина очікує, що ЄС схвалить легалізацію конопель

Міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах висловив упевненість, що законопроєкт про легалізацію канабісу в Німеччині може бути опублікований «протягом наступних кількох тижнів», можливо, до кінця березня або початку квітня.

«Незабаром ми представимо пропозицію, яка… відповідає європейському законодавству», – сказав Лаутербах. Перед зустріччю зі своїми колегами з ЄС у Брюсселі минулого тижня Лаутербах зазначив, що отримав «дуже хороший відгук» від Європейської комісії щодо плану легалізації канабісу.

Національний план легалізації подібний до підходу Канади, де коноплі легалізовані для медичного та рекреаційного вживання, та зосереджений на охороні здоров’я – як для захисту молоді, так і для руйнування нелегального ринку.