Директорка музею Кам’янського виступила на презентації альбому «Козак Мамай» у Львові

Директорка музею Кам’янського виступила на презентації альбому «Козак Мамай» у Львові

На презентацію художнього альбому «Козак Мамай» непересічного українського художника, заслуженого діяча мистецтв України Ореста Скопа, яка відбулась у Львові, була запрошена з виступом директорка Музею історії міста Кам’янське Наталія Буланова.

Як розповіла історикиня, Ореста Скопа можна назвати енциклопедистом Мамайського малярства.

Представлений у Львові альбом є своєрідним підсумком багаторічної місії відтворення образу козака Мамая, взятої художником на себе за обітницею в пам’ять про страчених радянською владою кобзарів.

Створення пантеону Мамаїв, піднесення цього образу на національний рівень, – один з основних підсумків багатогранної творчості Ореста Скопа. Високу оцінку творчості митця, його внеску у промоцію національних ідеалів у модерному українському мистецтві надав доктор мистецтвознавства Роман Яців.

Презентація відбувалася в українському просторі «Лялиної світлиці» Іванни та Яреми Кушнірів, які разом з Андрієм Скопом, попри складні воєнні часи, стали основними спонсорами видання.

Директорка музею Кам'янського виступила на презентації альбому «Козак Мамай» у Львові - ФОТОДиректорка музею Кам'янського виступила на презентації альбому «Козак Мамай» у Львові - ФОТО

Директорка музею Кам'янського виступила на презентації альбому «Козак Мамай» у Львові - ФОТО