Малі та середні підприємства, які постраждали від війни, запрошують взяти участь у Конкурсі `Бізнес – міст`

Малі та середні підприємства, які постраждали від війни, запрошують взяти участь у Конкурсі `Бізнес – міст`

Департамент муніципальних послуг та регуляторної політики Кам’янської міської ради інформує малі та середні підприємства, які постраждали від війни, про можливість долучитися до Конкурсу «Бізнес – міст» (ReadyForEU: конкурси Єврокомісії для підтримки інтеграції МСП України у Внутрішній ринок ЄС). 

 1. Тип допомоги: фінансова підтримка
 2. Термін дії: 2023 рік (орієнтовно)
 3. Територія: вся Україна
 4. Вид допомоги: до 2,5 тис. євро
 5. Дедлайн: 27 квітня 2023 року
 6. Учасник(и): українські МСП, які базуються в Україні або переміщені до країн ЄС
 7. Виконавець: Європейська Комісія
 8. Сфера діяльності: вихід на альтернативні ринки

Конкурс «Бізнес – міст», бюджет якого становить 4,5 мільйони євро, забезпечить фінансову підтримку українським малим та середнім підприємствам (МСП), які постраждали від війни, у вигляді ваучерів на доступ до послуг та участь у виставках у ЄС. Проєкт адмініструватиметься організаціями підтримки бізнесу, як-от Європейська мережа підприємств (ЄМП), Європейська мережа кластерів та інші.

Метою конкурсу є створення консорціуму бізнес-організацій, який відбере до 1 500 українських МСП, орієнтованих на зростання та сталий розвиток, для прямої підтримки в розмірі до 2 500 євро. Ця пряма підтримка буде покривати українським МСП витрати на послуги з підтримки бізнесу, як-от:

 • дослідження ринку для знайдення європейських партнерів;
 • юридичні, організаційні або фінансові консультації для створення нової компанії або адаптації наявної;
 • допомога в участі в торгових ярмарках у ЄС або у виїзді на них;
 • юридичні консультації з прав інтелектуальної власності.

На конкурс подається 1 заявка від 1 учасника. Учасники мають продемонструвати успішність бізнесу до війни та наслідки, власні втрати після у результаті війни (щодо розташування підприємств, персоналу, товарообіг та експортні ринки).
Зрештою, «Бізнес – міст» не лише принесе користь зацікавленим компаніям, але й зможе забезпечити альтернативні ринки європейським компаніям, які постраждали від втрати російського та білоруського ринків, а також сприяти відновленню України.

Програма Внутрішнього ринку — це сучасна, проста й гнучка програма, яка об’єднує широкий спектр заходів, що раніше фінансувалися окремо, в одну узгоджену програму. Вона покликана допомогти повністю реалізувати потенціал внутрішнього ринку й забезпечити відновлення Європи після пандемії COVID-19. Маючи на період 2021—2027 років бюджет у 4,2 мільярда євро, вона забезпечує комплексний пакет для підтримки та зміцнення контролю Внутрішнього ринку. Крім того, Програма підтримає краще виконання законодавства Союзу та сприятиме підвищенню конкурентоспроможності МСП, зокрема через Європейську мережу підприємств (Enterprise Europe Network), кластери та Erasmus для молодих підприємців.

Від моменту створення у 2009 році програми Erasmus для молодих підприємців (EYE) у ній взяли участь понад 22 000 підприємців. Україна вже кілька років є країною-учасницею, і ця програма змогла продовжуватися, попри війну.

Інфо Джерелаhttps://euprostir.org.ua/opportunities/211158