В Кам’янському районі навесні цього року зафіксовано більш ніж 30 пожеж на відкритій території

В Кам’янському районі навесні цього року зафіксовано більш ніж 30 пожеж на відкритій території

З настанням теплої пори року починається пожежонебезпечний період. Найчастіше пожежі виникають з причини самовільного випалювання залишків рослинності вздовж доріг, лісосмуг, на відкритих територіях, поблизу ліній електропередач, трансформаторних підстанцій та газопроводів, а також на подвір’ях, нагадали кам’янчанам у департаменті екології та природних ресурсів міськради.

Спалювання сухої трави, гілок, сміття або листя на присадибних ділянках часто переростає у неконтрольоване горіння, знищує житлові будівлі, а також, нерідко, призводить до великомасштабної пожежі та людських жертв.

Згідно з інформацією Кам’янського районного управління  ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області лише з початком весни, тільки в період з 01 березня по 05 квітня 2023 року на території Кам’янської міської територіальної громади зафіксовано 31 пожежу, пов’язану з горінням сміття на відкритій території. Орієнтовна сума завданого збитку становить 8 623 385 гривень. У порівнянні всього за 2022 рік таких пожеж зафіксовано 101, з орієнтовною сумою збитку 9 465 232 гривень.

Зважаючи на це фахівці ДСНС розпочали проведення профілактичних рейдових відпрацювань приватного житлового сектору спільно з представниками Національної поліції, органами місцевого самоврядування та іншими зацікавленими організаціями, на предмет дотримання правил пожежної безпеки й запобігання випалюванню сухої рослинності та її залишків.

У випадку виявлення порушників – паліїв, згідно з чинним законодавством, на них будуть складатися відповідні протоколи.

Згідно зі ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф за таке порушення становить від 3 060 до 6 120 гривень для громадян та від 15 300 до 21 420 гривень для посадових осіб, ті самі дії, але вчиненні вже в межах територій та об’єктів природного-заповідного фонду, – тягне за собою  накладення штрафу від 21 420 грн до 30 600 грн.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах, згідно зі статтею 77 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу від 4 590 грн до 15 300 грн, ті самі дії, що призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значні площі, – тягне за собою  накладення штрафу від 4 590 грн до 30 600 грн.

З початку 2023 року до даного виду відповідальності було притягнуто 5 осіб, загальна сума стягнення склала 18 360 гривень.

Кам’янчан просять звернути увагу, що в умовах воєнного стану паління сухостою прирівнюється до диверсії, яка, згідно зі статтею 113 Кримінального кодексу України, карається позбавленням волі на строк 15 років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

У департаменті екології та природних ресурсів міської ради зазначають, що в місті можна вивозити сміття або самостійно компостувати його на власній присадибній ділянці. І це, до речі, обійдеться  значно дешевше, аніж сплатити штраф за його спалювання.

 

В Кам'янському районі навесні цього року зафіксовано більш ніж 30 пожеж на відкритій території - ФОТО