В Україні спростять механізм оформлення субсидій

В Україні спростять механізм оформлення субсидій

В Україні планують запровадити механізм проактивного надання соціальних виплат, у тому числі житлових субсидій. Він передбачає спрощення процедури звернення та швидке прийняття рішення.

Про це повідомила пресслужба НКРЕКП.

У комісії повідомили, що над механізмом працюють Міністерство соціальної політики спільно з Пенсійним фондом України (ПФУ).

Після його впровадження отримувачу субсидій та пільг не потрібно буде витрачати час на пошук тієї чи іншої інформації, заповнювати бланки, а потім тривалий час очікувати рішення.

Зокрема, 7 квітня НКРЕКП прийняла постанову “Про оприлюднення інформації для користувачів програми житлових субсидій” для налагодження комунікації між надавачами житлово-комунальних послуг і ПФУ.

Рішенням НКРЕКП рекомендовано компаніям, що здійснюють діяльність з постачання електричної енергії споживачу, з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, з постачання природного газу, які здійснюють постачання природного газу побутовим споживачам, з розподілу природного газу, розміщувати через особистий кабінет на вебпорталі ПФУ актуалізовану інформацію щодо кожного побутового споживача комунальних послуг для подальшої автоматичної обробки й аналізу.

Таким чином, планується мінімізувати час, який витрачає людина на призначення соціальних допомог, і максимально автоматизувати процес їх отримання в електронному кабінеті на сайті ПФУ або в Дії, повідомили в пресслужбі.