На Дніпропетровщині попереджають про затоплення

На Дніпропетровщині попереджають про затоплення

Жителів Дніпропетровщини попереджають про затоплення внаслідок весняного водопілля. Про це повідомляє Укргідрометцентр.

У повідомленні йдеться, що 13-14 квітня внаслідок пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду відмічатиметься затоплення заплавних територій та можливе початкове затоплення низьких ділянок у ряді прирічкових населених пунктів Черкаської, Полтавської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Запорізької областей.

Оголошено II (помаранчевий) рівень небезпеки.

На Дніпропетровщині попереджають про затоплення - ФОТО

Як зазначає пресслужба Укргідроенерго, на фоні тотального зневоднення у світі подібне явище виглядає надприродно. Хоча фахівці запевняють, що природа має певну циклічність.Подібне явище відбувається раз в десять років. Так, весна 2013 року також відзначалась високою водністю.

Наповненню річок сприяють значні опади у вигляді дощів та підвищення рівня підземних вод.

Гідроенергетики цілодобово спостерігають за гідрологічною обставиною. Станом на 13 квітня 2023 року фіксується підняття рівнів води по Дніпру. Для врегулювання рівнів води та уникнення підтоплень гідроелектростанціями на Дніпрі та Дністрі здійснюються контрольовані скиди із дотриманням безпекових норм.

В соцмережах кам’янчани вже повідомляють про підтоплення міського пляжу та ресторану “Літо”, що знаходиться біля річки Дніпро.