Кам’янчани можуть приєднатися до обговорення реформування шкільної програми на сторінці міністра освіти

Кам’янчани можуть приєднатися до обговорення реформування шкільної програми на сторінці міністра освіти

Автор: Валентин Фіголь.

Обговорити необхідну кількість шкільних предметів запросив українців на своїй сторінці у ФБ Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України. Кам’янчани за бажанням можуть приєднатися. Більш ніж 2 тисячі охочих вже прокоментували своє ставлення до цієї теми.

«Друзі, бачу активне обговорення щодо кількості предметів, яку вивчають школярі сьогодні в Україні. Є різні аргументи “за” скорочення та “проти”. Поговорімо відверто», – написав міністр на своїй сторінці в ФБ.

Два роки ковіду та рік повномасштабного вторгнення. Навантаження на дитину дуже високе: і психологічне, і розумове, вважає міністр.

Наприклад, у 7-9 класі діти наразі мають близько 20 предметів. Таку кількість складно засвоїти й без стресу та онлайн-навчання, зазначай О. Лісовий. Тож зрештою діти все одно зосереджуються на тих предметах, які обирають для себе як пріоритетні.

Фактично питання стоїть не стільки про те, скільки має бути предметів, а як оптимізовані навчальні програми, яке навантаження отримують діти на уроках і на домашнє опрацювання, в якій формі відбувається навчання.

Згідно з Законом “Про освіту” 2017, у старшій профільній школі, починаючи з 2027 року, діти зможуть обирати напрямок, за яким вони хочуть навчатися. Відповідно, це має змінити підхід з мультипредметності на конкретний профіль, який цікавий школяру чи школярці.

«Тому прошу вас поділитися своєю думкою з цього питання у коментарях і розповісти про досвід відвідування ваших дітей шкіл за кордоном.

Наша спільна мета – створити для дітей можливості здобути якісну, корисну та сучасну освіту. Тож спілкуймось», – звернувся міністр до зацікавлених у проблемі українців.

 

Вже сьогодні в середовищі як експертів, так і просто батьків школярів існує чимало пропозицій: зменшити кількість шкільних предметів, оцінювати лише обрані учнем предмети, об’єднувати предмети (хімія+фізика+біологія, наприклад).