Як отримати ветеринарно-санітарний паспорт на тварину

Як отримати ветеринарно-санітарний паспорт на тварину

Хто в Україні має право видачі ветеринарно-санітарного паспорта на тварину та як його отримати, розповіли у ГУ Держпродспоживслужби у Дніпропетровській області.  

Законодавством України визначено порядок перевезення тварин як усередині держави, так і за її межі. Він передбачає отримання ветеринарного паспорта встановленого зразка (наказ Мінагрополітики від 26.10.2017 № 578, яким були внесені зміни до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їхнього обліку, затверджених наказом Мінагрополітики від 01.08.2014 №288), для домашніх тварин, їхнього чипування та щеплення.

Право видачі ветеринарно-санітарного паспорта на тварину мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

Згідно з наказом Мінагрополітики, підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

  • клінічний огляд тварини;
  • наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження та щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління.

Розмір плати за їх надання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року №641.

Додатково оплачуються послуги лікаря ветеринарної медицини та клінічний огляд тварини.

Розміри плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, розраховуються, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня календарного року відповідно до наказу Мінагрополітики від 13.02.2013 № 96 «Про затвердження Розмірів плати за послуги, які надаються територіальними органами та бюджетними установами, що належать до сфери управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» (у редакції наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 25.02.2021 № 395).

Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорта визначені частиною сьомою статті 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та передбачають:

  • недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об’єкті);
  • неможливість безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;
  • відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об’єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їхнього карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Ветеринарно-санітарний паспорт на тварину чинний до моменту її смерті.

Як отримати ветеринарно-санітарний паспорт на тварину - ФОТОЯк отримати ветеринарно-санітарний паспорт на тварину - ФОТОЯк отримати ветеринарно-санітарний паспорт на тварину - ФОТОЯк отримати ветеринарно-санітарний паспорт на тварину - ФОТО