Кам’янське і Курилівка продовжують потерпати від повені

Кам’янське і Курилівка продовжують потерпати від повені

Автор: Олександр Бугаєв.

На Дніпропетровщині все ще зберігається червоний рівень небезпеки підтоплень. За прогнозами фахівців, пік водопілля тільки починається, наприкінці тижня і до кінця квітня відбуватиметься пропуск води.

Те, що ситуація не покращується, добре видно тим, хто пересувається по мостовому переходу через Дніпро: уся територія від річки Дніпро і до Курилівки залита водою. Вода залила городи, двори, господарчі будівлі крайніх хат. Вулиці дачних товариств сьогодні більше нагадують Венецію.

Біля нового моста зі сторони лівого берега, де звичайно рибалки під’їжджали на автомобілях (берег там на метр-півтора, а то і два, вище води), тепер не то що машиною – пішки не дійдеш. Вода піднялась десь на два метри. Рибаки кажуть, що на тих місцях, де вони з берега зовсім недавно ловили рибу, тепер води по шию.

На Дніпрострої вода майже впритул підступила до дороги. Залитими водою залишаються ресторан «Літо» і міський пляж. Заспокоює лише те, що рівень води тут поки не піднявся вище. Проте і нижчим не став…

На Дубовий гай, як і до других турбаз на березі Дніпра, не проїхати – дорога під водою. Причому, у деяких місцях вода переливається через край. Об’їхати її по полю теж неможливо. Хіба що на човні. І вода не спадає, навпаки, з кожним днем прибуває.

Рятувальники стверджують, що підтоплення, хоч і завдають шкоди городам та будівлям, загрози життю людей не становлять.

Фахівці вважають, що пік водопілля тільки починається. Наприклад, Василь Грінчак, начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, стверджує, що пік водопілля очікується десь наприкінці тижня і до кінця квітня відбуватиметься пропуск води. Тому саме в цей період буде велика вода, а потім її рівень потроху спаде.

По офіційній інформації Головного Управління ДСНС України у Дніпропетровській області, станом на 13:35 вівторка, 18 квітня, у Курилівці залишаються підтопленими 168 садових будинків і 288 приватних володінь, а також 0,5 га сільгоспугідь.

Тим часом у Дніпрі затопило Січеславську Набережну. А ще пляжі на Монастирському острові, житломасиві Сонячний, у парку Сагайдак і біля недобудованого готелю «Парус».

Кам’янське і Курилівка продовжують потерпати від повені - ФОТО

Кам’янське і Курилівка продовжують потерпати від повені - ФОТО