На Дніпропетровщині тривають підтоплення: в Курилівці вода піднялася вже на півтора метра

На Дніпропетровщині тривають підтоплення: в Курилівці вода піднялася вже на півтора метра

Автор: Олександр Бугаєв.

Весняний паводок на Дніпропетровщині продовжується. Вода підійшла майже впритул до мостового переходу через Дніпро. В Курилівці Кам’янського району вода піднялася вже на півтора метра та продовжує прибувати.

У самій Курилівці вулиці на дачних ділянках можна подолати лише на човнах. Води на вулицях – по груди. Затоплені автомобілі, сади, городи. Такої великої води тут не пам’ятають років 30. Найбільше страждають ті, хто будувався у річищах річок. Місцеві кажуть – найбільше води прибуває вночі. Кожного дня затоплює біля 4 нових ділянок. На садовому товаристві затоплено близько 50 ділянок. Вранці, коли вода трохи сходить, люди повертаються додому за майном.

У місцевої влади є план евакуації – жителів села евакуюють у Чаплинку. Для цього все готово: автобуси, працівники цивільного захисту, але люди відмовляються.

В ДСНС попереджують: до кінця тижня вода ще може прибувати. Люди обкладають двори та будинки, куди ще не дісталася вода, мішками з піском і стежать за рівнем води на затоплених вулицях.

Станом на 19 квітня у Курилівці затоплено 216 будинків, 291 територія приватних домоволодінь і 0,5 га сільгоспугідь.

Тим часом Дніпропетровський регіональний центр з гідрометеорології попереджає: 19-20 квітня, внаслідок пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду, утримуватиметься затоплення заплавних територій та відмічатиметься часткове затоплення прируслових територій у ряді прирічкових населених пунктів на Кам’янському, Дніпровському водосховищах.

Оголошено III рівень небезпеки – червоний.

На 20, 21 і 22 квітня синоптики прогнозують похолодання з дощами. Причому, 21 квітня, у п’ятницю, обіцяють дощ на цілий день.