Ранкові заняття з оздоровчої гімнастики відновлюються в парку Кам’янського

Ранкові заняття з оздоровчої гімнастики відновлюються в парку Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь.

Відновлення просвітницького проєкту «Цигун вихідного дня» заплановано на 22 квітня в центральному парку Кам’янського. Як і торік, відкриті заняття з оздоровчої гімнастики цигун проводить Андрій Шамардін, старший тренер збірної команди України з Він Чунь гунфу.

Проєкт «Цигун вихідного дня» збирає в центральному парку Кам’янського групу активних мешканців, зацікавлених оздоровленням та саморозвитком. На заняття ще з літа 2021 року приходять люди, щоб потренуватися і зарядитись позитивом під проводом Андрія Шамардіна.

«Є задум – популяризувати гімнастику цигун, щоб люди могли використовувати її для самовдосконалення», – розповів автор проєкту, тренер Шамардін.

Заняття цигун, переконаний він, навчають людину відчувати своє тіло, регулювати процеси в організмі та отримувати задоволення від дихання та руху.

Гімнастика цигун – китайська назва перекладається приблизно як «робота з енергією», це гімнастична система, яку азійські майстри єдиноборств практикували для оздоровлення, покращення своїх фізичних та духовних кондицій. Фахівці минулого називали цигун «мистецтво вдихів та видихів», тому що велике значення під час виконання вправ приділяється вільному та глибокому диханню.

Головне в гімнастиці цигун, пояснив А. Шамардін – осмисленість рухів, контроль за своїм внутрішнім станом при виконанні вправ. Тому більшість рухів в цигун – неквапні, ніби людина рухається у воді, переборюючи її опір.

Повільні рухи дозволяють слідкувати за своїми відчуттями. А в цигун-гімнастиці головне – щоб тіло й розум прокинулись і запрацювали разом.

Одна з проблем сучасної людини – постійний поспіх та метушня. Ми звикаємо весь час кудись квапитись, шкодуємо часу для себе, своїх відчуттів. Тому гімнастика цигун, на переконання майстра Шамардіна – прикладний інструмент повернення до самого себе, пошуку власного життєвого ритму.

Не кваплячись, ми краще розуміємо себе, контролюємо процеси в тілі та свідомості. В повільному русі, наголосив пан Шамардін, людина може уважно слідкувати, як працює організм. «Цигун – практика самопізнання та саморозвитку», – акцентував тренер.

Повільні рухи в цигун – підняття рук за 4-6 секунд і опускання в такому ж темпі, дозволяють за кілька хвилин розігріти буквально всі суглоби та м’язи. При виконанні вправ увага приділяється фізіологічній поставі: голова весь час ніби підвішена за маківку до неба, спина вільна, плечі не задираються догори… Правильна постава дозволяє дихати й рухатись вільно, розігріваючи внутрішні органи.

Поки що вуличні заняття цигун будуть відбуватись суботами, з 7 до 8 години ранку. Місце зустрічей – майданчик перед літньою естрадою в західній частині парку.