Як і де отримати в Кам‘янському препарати по програмі «Доступні ліки»

Як і де отримати в Кам‘янському препарати по програмі «Доступні ліки»

Як працює державна програма «Доступні ліки» та в яких аптеках міста можна отримати ліки за цією програмою розповіла секретар Кам’янської міськради Наталія Ктітарова.

Відповідно до постанови КМУ від 17 березня 2017 року №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» Уряд України розпочав програму реімбурсації «Доступні ліки» (як складову частину реформи системи охорони здоров’я), яка забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів. Вона була створена для реалізації доступності лікарських засобів, які використовують для амбулаторного лікування найбільш поширених захворювань:

  • серцево-судинні захворювання
  • бронхіальна астма
  • цукровий та нецукровий діабет
  • розлади психіки та поведінки
  • епілепсія
  • хвороба Паркінсона
  • хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ)
  • стани, які потребують імуносупресивної терапії

Як зазначила Наталія Ктітарова, якщо людині потрібні ліки проти серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету II типу, ХОЗЛ – необхідно звернутися до свого лікаря, з яким укладено декларацію про надання первинної медичної допомоги.

Якщо необхідні ліки через розлади психіки та поведінки – слід звертатися до психіатра, епілепсії – до психіатра або невролога, хвороби Паркінсона – до невролога.

Якщо потрібно скласти план лікування інсуліном перший раз, то це робить лікар-ендокринолог. Зміни в схему вносить також він. А після затвердження плану – виписувати рецепти на інсуліни може й сімейний лікар.

Проти нецукрового діабету перший рецепт має виписати також лікар-ендокринолог, за повторним рецептом можна звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу.

Лікар проведе огляд, діагностику, призначить необхідне лікування, зокрема й медикаментозне.

Далі – лікар виписує власне рецепт на потрібні ліки. Це може бути як електронний, так і паперовий рецепт.

З цим рецептом можна звернутися до аптеки, яка має договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на відпуск ліків за даною програмою.

У Кам’янському працюють аптечні пункти комунального підприємства Кам’янської міської ради «Міська Аптека» за адресами:

▪️проспект Аношкіна, 7-В,

▪️проспект Свободи, 20-А,

▪️бульвар Будівельників, 23,

▪️проспект Аношкіна, 72, де можна отримати необхідні ліки безкоштовно, або з невеликою доплатою.

Також в будь-якій аптеці, яка має наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а ті, де можна отримати інсулін, мають наліпку «+Інсуліни».

Знайти найближчу аптеку можна за телефоном 16-77 (контакт-центр НСЗУ).

Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів – безоплатні.