Коли школи перейдуть на 12 років навчання

Коли школи перейдуть на 12 років навчання

Перехід на 12-річне навчання у загальноосвітніх навчальних закладах в Україні почали активно обговорювати після оприлюднення інформації про неймовірні освітні втрати через пандемію та війну. Начебто, це нововведення запрацює вже в наступному навчальному році та допоможе мінімізувати ці самі втрати. Всі ці припущення, завдяки яким деякі батьки школярів забили тривогу, спростував міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

За словами міністра, перехід на 12-річну систему шкільної освіти заплановано у законі на 2027 рік. І він має відбутися у межах реформи Нової української школи.

Лісовий назвав дві причини, через які не буде переходу на 12 років навчання у найближчий рік.

“По-перше, для такого переходу потрібно мати затверджений державний стандарт про профільну старшу школу. Зараз він тільки розробляється. По-друге, перехід вимагає чималих грошей, які зараз у бюджеті не передбачені. Тому такі зміни на 2024 рік зараз не плануються”, – пояснив міністр.

Також він наголосив, що перехід на 12-річну систему не стане рішенням для освітніх втрат.

“Крім того, на мою думку, ми не можемо говорити про прискорення переходу на 12-річну школу як про основний інструмент для подолання освітніх втрат. Для цього потрібні комплексні рішення, пошуком яких уже займаємося з командою”, – наголосив Оксен Лісовий.