Верховна Рада змінила дату проведення щорічної разової виплати учасникам війни та іншим категоріям громадян України

Верховна Рада змінила дату проведення щорічної разової виплати учасникам війни та іншим категоріям громадян України

15.04.2023 набрав чинності Закон України № 2983-ІХ “Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань”. Згідно з цими змінами, відповідна виплата здійснюватиметься тепер щорічно до Дня Незалежності України, повідомили у департаменті соціальної політики Кам’янської міськради.

Своїм рішенням парламент, зокрема, змінив дату проведення щорічної разової виплати учасникам війни, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) загиблих учасників бойових дій, дружинам (чоловікам) загиблих жертв нацистських переслідувань в минулому та ін.

Відповідна виплата здійснюватиметься щорічно до Дня Незалежності України, який відзначається 24 серпня (замість 5 травня).

Прийняттям Закону парламент вшановує мужність та героїзм захисників незалежності й територіальної цілісності України та підтверджує намір сприяти подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві в умовах збройної агресії російської федерації проти нашої держави.

Порядок та розміри разової виплати визначатиме Кабінет Міністрів України в межах відповідних бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.