«Кривий Ріг нескорений» – виставка з такою назвою відкрилась в музеї історії Кам’янського

«Кривий Ріг нескорений» – виставка з такою назвою відкрилась в музеї історії Кам’янського

В Музеї історії Кам’янського днями відбулася презентація художньої виставки «Кривий Ріг нескорений» – мистецького проєкту Національної спілки художників України. На ній представлені як пленерні роботи, так і створені в минулі роки полотна, які об’єднані ідеєю опору ворогові засобами мистецтва.

Відвідувачі музею вже мали можливість познайомитися з першим проєктом НСХУ цієї серії – «Маріуполь нескорений», створеним в той час, коли тривали кровопролитні бої за це українське місто. Це своєрідний рівень опірності мистецтва рашистській агресії, яка триває й по сьогоднішній день.

Особливість художньої виставки «Кривий Ріг нескорений» полягає в тому, що на ній представлені як пленерні роботи, так і створені в минулі роки полотна, які об’єднані ідеєю опору ворогові засобами мистецтва. Адже оспівуючи краєвиди Кривого Рогу, художники одночасно створюють основний меседж, націлений на Перемогу України в цій страшній війні. Всього в експозиції представлено близько 50 робіт 22 митців, Серед них, як молоді художники, так і такі відомі митці, як Костянтин Чернявський, Леонід Давиденко, Олександр Юрченко, Юрій Бондаренко та інші.

Спеціально на відкриття виставки прибула делегація художників з Кривого Рогу, очолювана Оленою Телятник, роботи якої також представлені в експозиції. Митці розповіли про те, як живе прифронтовий Кривий Ріг, як створювався цей життєствердний проєкт в умовах російської агресії. Свої привітання усім шанувальникам мистецтва передав у відеозверненні з Лондону очільник Криворізької організації НСХУ, заслужений художник України Леонід Давиденко.

Символічно, що криворізькі художники приїхали не з порожніми руками, а привезли допомогу для фронту, яка вже відправлена на «нулі» через волонтерів, з якими працює музей.