На Дніпропетровщині знайшли прихисток майже 400 тисяч переселенців

На Дніпропетровщині знайшли прихисток майже 400 тисяч переселенців

З початку повномасштабної війни Дніпропетровщина прийняла майже 400 тис. переселенців. Понад 60% – з Донецької та Луганської областей. 97% цих людей орендують житло чи проживають у наданих місцевими будинках. Інші – зупинилися у локаціях компактного проживання. Про спеціальну програму для ВПО мова йшла на засіданні в Дніпропетровській ОВА.

Аби посилити підтримку переселенців, в області планують створити спеціальну програму. Працюють й над формуванням регіонального координаційного штабу з питань ВПО. Його мета – оперативне реагування на потреби переміщених, розв’язання їхніх проблем.

«Дніпропетровщина – лідер за кількістю прийнятих переселенців. З повномасштабним вторгненням ми прихистили майже 400 тис. ВПО. Серед них 89 тис. дітей, 70 тис. пенсіонерів та понад 200 тис. осіб працездатного віку, – зазначила заступник начальника ОВА Ірина Грицай. – Маємо забезпечити потреби кожного».

Для цього збирають пропозиції від структур і департаментів облдержадміністрації. Вони увійдуть до регіональної програми з підтримки ВПО.

«Найголовніша проблема, з якою стикаються переселенці, – це житло. 97% людей його орендують чи проживають у наданих місцевими будинках. Інші – зупинилися у локаціях компактного проживання. Здебільшого це безробітні або пенсіонери», – каже директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Олена Кришень.

Загалом в області – 138 місць компактного проживання. Найбільше їх – в освітніх закладах.

«У гуртожитках профтехів та вишів проживає понад 3,8 тис. ВПО. Маємо допомогти цим освітнім закладам. Є запит від них на побутові прилади, меблі, сантехнічне обладнання. Те, що потрібно для облаштування побуту, – додав директор департаменту освіти та науки ОВА Павло Берназ. – Є ще 29 будівель, які не експлуатуємо. Інвестувавши в них, отримаємо додатково понад 8 тис. місць».