У Кам’янському спільна пиятика призвела до жорстокого вбивства

У Кам’янському спільна пиятика призвела до жорстокого вбивства

Автор: Олександр Бугаєв.

На минулому тижні у Дніпровському районному суді закінчився судовий процес над мешканцем Кам’янського, що у стані алкогольного сп’яніння по-звірячому вбив жінку, з якою разом випивав.

Пив, посварилися, задушив

Вбивство сталося ще 17 серпня минулого року. В той день пізно ввечері в одній з квартир випивали двоє: вже немолода жінка та її знайомий, який зайшов до неї в гості. Як це часто трапляється у подібних випадках, під час вживання алкоголю, товариші по чарці посварилися. Після чого чоловік, який вже був добряче напідпитку, штовхнув жінку, та вдарилась головою о стінку шафи й впала на підлогу. Чоловік на цьому не заспокоївся: підскочив до жінки, схопив руками за шию і почав душити. Та захрипіла, але він не випустив її, навпаки, сильно надавив коліном на груди, і тримав так, поки жінка не перестала подавати ознак життя. Коли ж побачив, що вона мертва, спокійно вийшов з квартири.

Труп жінки знайшли через декілька днів. Судмедекспертиза виявила, що смерть сталася внаслідок механічної асфіксії (задушення). Невдовзі затримали й чоловіка, який зізнався в убивстві. Щоправда, розказав трохи іншу історію.

Вбив, бо… злякався

За словами чоловіка, жінку він знав близько двох років, не раз бував у неї в гостях, знав, що жінка знаходиться на обліку у психіатра (дійсно, жінка за життя страждала на шизофренію, галюцинаторно-параноїдальний синдром, та інші хвороби). В той вечір, близько 22 години, він прийшов до неї в гості, жінка була у квартирі сама. Разом пили, потім посварилися. За словами чоловіка, жінка доволі агресивно себе поводила, хоча раніше такої агресії до нього не виявляла. А тут раптом розходилася не на жарт. Він намагався її заспокоїти, але це йому не вдалося. Навпаки, жінка схопила милицю, з якою іноді ходила. Він злякався, що вона його нею вдарить й відштовхнув. Жінка впала на підлогу, а він почав її душити, душив сильно, поки вона не перестала кричати. Тоді він відпустив її, через деякий час жінка піднялася і пішла в його бік. Він знову сильно штовхнув її, та вдарилася головою об шафу й впала. Він підійшов до жінки й побачив, що вона мертва. Спочатку хотів викликати поліцію, але злякався. Перетягнув тіло жінки до кухні та пішов з квартири.

На суді чоловік заявив, що у скоєному щиро розкаюється…

Свої дії усвідомлював

За даними експертизи, обвинувачений не страждав і не страждає на хронічні психічні захворювання, розлад психічної діяльності, недоумство і розлад психіки, які могли вплинути на його поведінку під час вбивства. Щоправда, страждає від алкогольної залежності, що часто викликає у нього психічні та поведінкові розлади. Але, за висновком судово-психіатричного експерта, в момент скоєння злочину чоловік цілком усвідомлював свою поведінку. Добре розумів, що своїми діями може спричинити смерть літньої й нетверезої жінки, але це його не зупинило. Навпаки, він жадав її вбити.

Те, що чоловік щиро розкаявся у вбивстві суд прийняв, як пом’якшувальної обставини. А от вбивство ним людини похилого віку у стані алкогольного сп’яніння – як обставини, що обтяжують покарання.

Вирок

На минулому тижні Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська визнав чоловіка, мешканця Кам’янського, раніше не судимого, офіційно не працевлаштованого і без визначеного місця проживання винним у скоєнні особливо тяжкого злочину – умисного вбивства 66-річної жінки (ч. 1 ст. 115 КК України). І призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 8 років.

Також йому доведеться сплатити на користь держави процесуальні витрати за проведення експертизи в сумі 6418 грн 52 коп.