Регулятор пропонує не відключати від електроенергії енергетично бідних споживачів

Регулятор пропонує не відключати від електроенергії енергетично бідних споживачів

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) направила лист до уряду щодо впровадження Порядку захисту вразливих споживачів електроенергії.

Про це повідомляє пресслужба НКРЕКП.

“Створення такого документа відповідає міжнародним зобов’язанням України, у тому числі директивам ЄС у сферах енергетики та комунальних послуг в частині соціального захисту певних верств населення”, – йдеться в повідомленні.

Проєктом пропонується врегулювати питання шляхом:

  • визначення категорій вразливих споживачів за певними ознаками;
  • запровадження механізмів обліку, моніторингу та контролю за належністю споживачів до категорії вразливих;
  • захист від відключення електричної енергії вразливих споживачів протягом певних періодів.

Також проєктом враховуються норми чинного законодавства, що передбачають надання адресної допомоги вразливим споживачам, які належать до категорії енергетично бідних, додали в пресслужбі.

Нагадаємо, в уряді розглядається питання про підвищення тарифів на електроенергію для населення. Основною причиною у НКРЕКП вказують необхідність ремонтів об’єктів енергетики.

Поки що уряд України вирішив зберегти чинні тарифи на електроенергію до 31 травня. Зараз населення платить 1,44 гривні за кВт-год, якщо споживається менш як 250 кВт-год на місяць та 1,68 гривні за кВт-год, якщо споживається понад 250 кВт-год на місяць.