Унікальні фото українців минулих століть можна побачити в Музей історії Кам’янського

Унікальні фото українців минулих століть можна побачити в Музей історії Кам’янського

Унікальні фотографії українців минулих століть у національному вбранні різних регіонів та різних соціальних груп представлені на фотодокументальній виставці «Україна й Українці», що презентував Музей історії м. Кам’янське спільно з Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара» (м. Київ) 18 травня.

Як повідомили у музеї, на виставці представлені репродукції давніх світлин кінця ХІХ – першої половини XX століть з архівного фонду «Музей Івана Гончара», які містяться у 18 томах унікального історико-етнографічного мистецького альбому «Україна й Українці», створеного наприкінці 1960-х – початку 1990-х років Іваном Макаровичем Гончаром, видатним громадським і культурним діячем, скульптором, художником, народознавцем і колекціонером.

Унікальні фотографії, де представлено народні типи українців минулих століть у національному вбранні різних регіонів та різних соціальних груп (а саме: українська родина, дівчата-подруги, парубки; молодіжні гурти, артисти-аматори драматичних гуртків; народні співці й музиканти), висвітлюють життя українців, їхні традиційні заняття, їх звичаї, обряди, свята.

«Це своєрідний фотолітопис історії нації та людських доль. Самобутні, гідні, величні, в урочистому стоянні перед вічністю та готовністю відповідати на виклики долі – такими постають з давніх фотографій наші далекі й близькі пращури-українці. Багатство та розмаїття народного строю різних регіонів України, самобутність давньої спадщини українців висвітлює документальний фільм «Спадок»», – зазначають музейники.

Поряд зі світлинами на виставці представлені автентичні рушники, одяг, речі побуту та знаряддя праці українців кін ХІХ – поч. XX ст. з етнографічної колекції Музею історії м. Кам’янське, які відбивають матеріальну культуру українців і дають можливість відвідувачам поринути в неповторну і своєрідну атмосферу минулого України.