На Дніпропетровщині запровадять проєкт Інститут помічника ветерана

На Дніпропетровщині запровадять проєкт Інститут помічника ветерана

Проєкт Інститут помічника ветерана, який об’єднає людей, котрі будуть допомагати демобілізованим інтегруватися у мирне життя, планують запровадити на Дніпропетровщині. Про це повідомив у Telegram голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

За його словами, фактично помічники ветеранів супроводжуватимуть бійців звідусіль. Вони працюватимуть на рівні громад. Їхню роботу координуватимуть сервісні офіси, які створять у районах. Це пілотний проєкт профільного міністерства.

Таку ініціативу голова Дніпропетровської ОВА обговорював з міністеркою у справах ветеранів Юлією Лапутіною під час її візиту на Дніпропетровщину.

На Дніпропетровщині запровадять проєкт Інститут помічника ветерана - ФОТО

Торкнулися й питання комплексної реабілітації військових – фізичної й психологічної. Сергій Лисак розповів, що на Дніпропетровщині вже визначили п’ять медзакладів, на базі яких будуть створені перші центри «відновлення» оборонців.

В інтерв’ю Радіо Свобода  Юлія Лапутіна розповіла що проєкт Інститут помічника ветерана в Україні запрацює з осені, спочатку в чотирьох областях: Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській і Миколаївській.

«Ми хочемо вийти на фінал… Тобто цих людей 400. Їх потрібно відібрати, їх потрібно підготувати, навчити, як працювати. І пріоритетом є те, що вони будуть саме з-поміж ветеранів або членів родин, тому що це люди, які будуть працювати за принципом «рівний-рівному. Тобто вони знатимуть проблеми ветеранів. Але треба їм трошки додати навичок і комунікаційних, і інформаційних, тобто щоб повністю володіти нормативно-правовою базою, переліком послуг і так далі. І я думаю, що з осені цього року проєкт вже запуститься», – розповіла Лапутіна.

За словами міністерки, помічник, зокрема, допоможе правильно звернутися до відповідної інституції за відповідною довідкою, отримати допомогу.

«Ми цих помічників ветерана інституціалізуємо на рівні громад. На рівні районів будуть створені сервісні служби, сервісні центри, які будуть надати ветеранам послуги, у тому числі в електронному форматі. Ми зараз підписали також меморандум з асоціацією ЦНАПів. Ми хочемо увійти в кожен ЦНАП з ветеранським вікном, де будуть надані відповідні послуги, які людина зможе там отримати», – сказала міністерка.

Раніше в міністерстві заявляли, що розпочати пілотний проєкт створення Інституту помічника ветерана у перших чотирьох областях України планують у травні. За даними урядовців, заробітна плата помічника ветерана становитиме в середньому 16 тисяч гривень.

Майбутніх помічників ветерана готуватимуть при центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. Кандидатами можуть бути громадяни України, які володіють українською мовою, проживають у тій територіальній громаді, де буде запроваджений пілотний проєкт, у пріоритеті – ветерани й ветеранки, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх сімей та родин загиблих військових.