Правами людини на Дніпропетровщині опікуватиметься новий омбудсмен

Правами людини на Дніпропетровщині опікуватиметься новий омбудсмен

На Дніпропетровщині відкрили регіональний офіс представника Уповноваженого Верховної Ради України з захисту прав людини. Омбудсменом призначено Михайла Карпенка (на фото), якого представив Дмитро Лубінець, Уповноважений ВРУ з захисту прав людини. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

За словами Дмитра Лубінця, офіс омбудсмена реагує на порушення прав українців та працює за дев’ятьма основними напрямками. Зокрема, це захист прав військових, звільнення полонених, повернення дітей на територію України, доступ до публічної інформації та захист персональних даних, справедливе правосуддя, міжнародне співробітництво та євроінтеграція.

«Нині працюємо над створенням регіональної мережі представництв Офісу Омбудсмана. В кожній області призначили людину, яка відповідатиме за стан дотримання прав мешканців на цій території. Його головне завдання – зустрічатися, спілкуватися з громадянами й допомагати їм», – підкреслив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

 

«Дніпропетровщина працює у надскладних умовах. Моя мета – допомогти розв’язувати нагальні проблеми регіону. Я відкритий до діалогу. Буду особисто виїжджати до громад, різних інституцій. Окрему увагу приділяю спілкуванню з громадським сектором. Задля цього створимо експертну раду», – сказав Михайло Карпенко.

 

На Дніпропетровщині організовують і консультаційний центр Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Сучасний офіс, де допомагатимуть переселенцям, родинам захисників, військовополонених, зниклих безвісти та усім мешканцям регіону.