Про безпеку під час відпочинку біля водойм нагадали кам’янчанам надзвичайники

Про безпеку під час відпочинку біля водойм нагадали кам’янчанам надзвичайники

Спекотна погода та бажання відпочити спонукають мешканців Кам’янського проводити час біля водоймищ. З огляду на війну не всі водойми можуть бути безпечними для відпочинку, зазначають фахівці управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради.

Надзвичайники наголошують, що небезпека нині може бути будь-де. Проте багато громадян не розуміють всю відповідальність за власну безпеку та надають перевагу відпочинку біля найближчого водоймища, навіть якщо на ньому заборонено купатися.

На жаль, більшість трагічних випадків трапляються саме в місцях, які не пристосовані для купання. Але найгірше в цьому те, що гинуть навіть діти. Тому, аби відпочинок біля води був комфортним і безпечним, надзвичайники рекомендують дотримуватись правил безпечного поводження на водоймах.

На їх думку, знання та виконання цих правил є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку.

“Пам’ятайте, лише від вас залежить ваша безпека. Цінуйте власне життя й бережіть життя своїх близьких!”, – зауважують рятівники.

Вони нагадали кам’янчанам про основні правила поведінки на воді, аби відпочинок пройшов з користю, а головне – безпечно.

1.Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби, але не під час обідньої спеки.

З метою уникнення згоряння, опіків шкіри, теплових або сонячних ударів, безпечно перебувати на сонці до 10 год ранку та після 16.00 год вечора. Не рекомендується влаштовувати нічні купання, особливо в місцях, не знайомих вам та які не перебувають під контролем рятувальних та медичних служб.

2.Треба бути обережними на надувних матрацах та іграшках для дітей.

Стежте аби аксесуари для відпочинку на воді були безпечними. Контролюйте правильне поводження ними, особливо з боку дітей.

3.Не варто купатися відразу після приймання їжі та в нетверезому стані.

Після надлишку їжі банально у воді може стати погано. А от вживання спиртних напоїв взагалі несумісне з відпочинком на воді. Втрата пильності не дозволить адекватно та оперативно зреагувати у разі небезпеки.

 4.Не варто купатися в занадто холодній воді.

Оптимальною для купання вважається температура води 22-24 оС,  хоча питання комфорту при цьому є досить індивідуальним. Тут варто орієнтуватися на особливості власного організму та стан загартованості. Купання в занадто холодній воді може спричинити переохолодження, судоми.

5.Не треба купатися довго, краще заходити у воду на 15-20 хв.

Робіть інтервали між купаннями. Це допоможе організму адаптуватися до перепадів температур та відпочити.

6.Не можна купатися наодинці й запливати за обмежувальні знаки.

Вода – не місце для ігор та азарту. Не ризикуйте, якщо не впевнені у власних можливостях, а поряд не знаходяться люди, які зможуть допомогти.

7.Не залишайте дітей біля водойм без нагляду.

Безпека дітей під час відпочинку біля води є особливо важливою. НІКОЛИ не залишайте їх без нагляду ні біля води, ні у воді. Навчайте правил поведінки біля водойм та постійно нагадуйте їх, демонструйте дотримання цих правил власним прикладом.

«Пам’ятайте! Легковажність може коштувати вам здоров’я, а то й життя! Відпочивайте біля водойм безпечно! Бережіть себе та рідних!», – звертаються надзвичайники до мешканців міста.