На Дніпропетровщині цьогоріч порушено понад три тисячі справ за шахрайство онлайн

На Дніпропетровщині цьогоріч порушено понад три тисячі справ за шахрайство онлайн

Цьогоріч на Дніпропетровщині порушено понад 3,2 тис. справ проти онлайн-шахраїв. Майже третину з них вже розкрито. Найчастіше зловмисники обманюють телефоном або в Інтернет мережі, створюють фейкові посилання, щоб викрасти персональні дані жертви. Про це йшлося під час брифінгу у Дніпропетровській ОВА. 

«Все частіше шахраї діють в онлайні. Пропонуючи користувачу Інтернету товар чи послугу, зникають після внесення за них оплати. Вдаються й до телефонних дзвінків. Представляються працівниками фінансових та соціальних установ. Так виманюють персональні дані, номери рахунків і банківських карток», – каже старший оперуповноважений відділу організації роботи розкриття злочинів проти власності УКР ГУНП у Дніпропетровській області Назар Онопрієнко.

За його словами, вдаються зловмисники й до фішингу. Розсилають людям електронні повідомлення чи посилання на онлайн-сервіси. Нерідко у них йдеться про можливість отримання матеріальної допомоги або грошової винагороди. Для цього просять поділитися інформацією про себе.

«Як такого портрета жертви шахраїв немає. Страждають від їхніх дій і молоді, і люди старшого віку, – додав Назар Онопрієнко. – Аби не потрапити у пастку зловмисника, не «розкидуйтеся» персональними даними. Перш ніж переказувати кошти інтернет-магазину, переконайтеся, що він не фейковий. Продивіться відгуки покупців. Підозрюєте, що наткнулися на шахрая, повідомте на лінію 102».

Загалом тільки цьогоріч за фактом таких злочинів у регіоні порушено понад 3,2 тис. справ. Майже третину з них вже розкрито.