Про бідоньки нетверезих українських військових

Про бідоньки нетверезих українських військових

Автор: Валентин Фіголь.

Нетверезі військові у воєнний час – доволі гостра тема, яку можна обговорювати з різних боків. Які ж «бідоньки» змушують українських захисників порушувати закон, зловживаючи алкоголем на службі?

Про пиятику на військовій службі можна писати нескінченно: від анекдотів до трилерів. І це неабияка біда, особливо у воєнний час. Бо озброєний п’яничка може бути небезпечним, як ворог.

Вживати алкогольні напої на військовій службі – правопорушення, за яке передбачено покарання. Тому порушників командири возять до суду, де суддя розглядає адміністративну справу та вирішує – оштрафувати військового чи відправити під арешт на гауптвахту.

Таких відвідувачів – п’яничку у супроводі офіцера, можна побачити в будь-якому суді на території України. Тому описана сцена могла бути розіграна будь-де.

Отже, сидять в коридорі районного суду солдат-п’яниця та супроводжувальний офіцер. Солдат намагається пояснити, чому він напився на службі.

«Розумієте, в мене дівчина, у нас стосунки, – бубонить порушник військової дисципліни. – У нас все непросто, але ми кохаємо одне одного. Вона завагітніла – я певен, що від мене. Так вона каже, що дитина моя. Я наполягаю, щоб народжувала. А вона хоче робити аборт, чи вже зробила, а мені не признається!..»

Офіцер відповідає, що все розуміє, і стосунки з коханою людиною – це важливо. Але навіть особиста драма не дає права порушувати закон. І пити на службі – це не просто адміністративне та дисциплінарне порушення. Це – ганьба і злочин перед пам’яттю тих, хто загинув в бою. Мовляв, одні боронять батьківщину зі зброєю в руках, а інші – горілку п’ють, втрачаючи боєздатність…

Солдат, похнюпившись, киває головою. Потім зітхає: «Та аборт – то ще не вся бідонька».

«А що ж ще трапилось?» – питає супроводжувальний.

«Та от не знаю тепер, як це все пояснити дружині, яка вдома…» – з болем в голосі відповідає п’яничка.

Офіцер заходиться нервовим сміхом. Завіса.