Охорона здоров'я

Як скарги пацієнтів у Запоріжській лікарні знов «підсвітили» тему використання деякими лікарнями коштів НСЗУ

Неефективне використання лікарнями коштів від НСЗУ є злочином, заявили у МОЗ після проведення моніторингу у Запорізькій міській лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги з приводу скарг пацієнтів. Люди повідомили, що лікарі часто змушують їх купувати ліки власним коштом. До того ж більшість цих ліків – з недоведеною ефективністю. Ця історія стала приводом ще раз підняти проблему, з якою стикаються пацієнти не тільки в Запоріжжі.

Детально про ситуацію розповіли у МОЗ.

Тож нагадаємо, що під час моніторингового візиту першого заступника міністра Сергія Дуброва до медзакладів Запорізької області пацієнти поскаржилися, що лікарі часто змушують їх купувати ліки власним коштом. До того ж більшість цих ліків – з недоведеною ефективністю. Після цього було проведено протокольну нараду з завідувачами відділень міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Запорізької міської ради, на які надійшли скарги. Мова про завідувачів відділення ранньої реабілітації, а також ортопедо-травматологічного відділення.

Наразі ініційовані службові перевірки у двох відділеннях. На час проведення перевірок їх завідувачі відсторонені.  Водночас керівництво медзакладу має повернути пацієнтам кошти, які ті витратили на закупівлю препаратів, що мають покриватися державою. Також пацієнтам буде повернено кошти за придбані препарати без доказової ефективності.

У Мінохоронздоров’я зазначили, що кожна лікарня має ефективно використовувати кошти, які надходять від НСЗУ за пакетами Програми медгарантій. Відповідальність за раціональний розподіл коштів лежить саме на керівництві медичного закладу. Зокрема, ці кошти першочергово мають бути спрямовані на забезпечення медиків гідною заробітною платою та закупівлю необхідних лікарських засобів.

У разі якщо у медзакладі не закуповуються необхідні лікарські засоби чи витратні матеріали, а пацієнтів змушують купувати їх власним коштом, щодо керівного складу таких лікарень будуть прийняті відповідні управлінські рішення. Те ж саме стосуватиметься і лікарів, які призначають пацієнтам ліки без доведеної ефективності, які останні теж купують власним коштом.

«НСЗУ повністю покриває медзакладам вартість лікування та реабілітації пацієнтів. Сюди входить не лише перебування у стаціонарі, а й усі лікарські засоби, які використовуються. Якщо у лікарні немає ліків для надання медичної допомоги, то вони не ефективно використовують кошти, які платить НСЗУ. І це злочин. Жоден пацієнт лікарні, незалежно від причини звернення, не має купувати ліки самостійно. У таких ситуаціях необхідно звертатись на гарячу лінію НСЗУ або до головного лікаря», – зазначив Сергій Дубров.

В МОЗ наголосили, що всі витрати, повʼязані з лікуванням пацієнта в стаціонарних умовах, повністю покриваються пакетами Програми медичних гарантій. НСЗУ перераховує медзакладам кошти за кожного пролікованого пацієнта.

 

Пильний погляд

Recent Posts

Завтра в Кам’янському попрощаються з загиблим на війні захисником України Олександром Андрієнком

Четвертого серпня поблизу населеного пункту Тихе на Дніпропетровщині, захищаючи українську землю від загарбників, загинув солдат…

13 години ago

Ворог гатив по трьох районах Дніпропетровщини, в Кам’янському – без надзвичайних подій

Вчора ввечері та в ніч на неділю, 9 серпня, від атак агресора безпілотниками, артилерією та…

18 години ago

Де в Кам’янському 9 серпня вимикатимуть світло через профілактичні роботи

В Кам'янському в неділю, 9 серпня, у зв'язку з виконанням профілактичних робіт відбудеться тимчасове припинення…

18 години ago

Діти наших захисників з Кам’янського поїхали на відпочинок до німецького Вупперталю

П'ятнадцять дітей наших захисників вирушили на літній відпочинок до Німеччини. Попереду у них два тижні…

1 день ago

Шахісти з Кам’янського – у п’ятірці найсильніших команд Дніпропетровщини

Автор: Віктор Куленко. Шахісти Кам'янської ДЮСШ №3 увійшли у призову п'ятірку на командному Кубку області…

2 дні ago

Ворог вночі атакував шість районів Дніпропетровщини, в Кам’янському минулось без надзвичайних подій

В ніч на суботу, 8 серпня, від атак ворожої армії безпілотниками потерпали Кам'янський, Дніпровський, Павлоградський,…

2 дні ago

This website uses cookies.