Шкода від самотності дорівнює викурюванню майже пачки сигарет на день: у ВООЗ назвали нову глобальну загрозу

Шкода від самотності дорівнює викурюванню майже пачки сигарет на день: у ВООЗ назвали нову глобальну загрозу

Нагальною глобальною загрозою для здоров’я людства Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила самотність. У ВООЗ зазначили, що ця проблема загострилася через пандемію COVID-19. А її вплив на здоров’я людини дорівнює викурюванню 15 сигарет на день та жахливіший ніж ожиріння та малорухливість.

Про заяву ВООЗ повідомляє The Guardian.

ВООЗ створила міжнародну комісію з проблеми самотності. Її очолили генеральний хірург США Вівек Мурті та дипломатка Африканського Союзу з питань молоді Чідо Мпемба. Також до складу комісії увійшли ще 11 правозахисників та урядовців.

Проблема самотності загострилася через пандемію COVID-19. Вона зупинила економічну та соціальну активність людей. Через це рівень самотності підвищився.

“Самотність не знає кордонів і стає глобальною проблемою громадського здоров’я, що впливає на всі аспекти здоров’я, добробуту та розвитку. Соціальна ізоляція не знає ні віку, ні кордонів”, – зауважила Чідо Мпемба.

За словами Мурті, ризики для здоров’я людини від самотності дорівнюють викурюванню 15 сигарет на день. Шкода від неї навіть більша, ніж від ожиріння та малорухливого способу життя.

Генеральний хірург США також зазначив, що кожна четверта літня людина у світі відчуває соціальну ізоляцію. Це спричиняє підвищення ризику деменції на 50% та ішемічної хвороби або інсульту на 30%.

Згідно із дослідженням, від 5% до 15% підлітків є самотніми. За іншими даними, в Африці таких нараховується 12,7%, а в Європі – 5,3%.

Молоді люди, які відчувають самотність у школі, з більшою ймовірністю кидають навчання в університеті. Відчуття роз’єднаності та відсутність підтримки на роботі може призвести до зниження та продуктивності.

Створена ВООЗ комісія з проблем самотності працюватиме протягом трьох років.