Мер та секретар міськради на Дніпропетровщині вимагали 30 тис. доларів у підприємця, що хотів побудувати гуртожиток для переселенців

Мер та секретар міськради на Дніпропетровщині вимагали 30 тис. доларів у підприємця, що хотів побудувати гуртожиток для переселенців

Тридцять тисяч доларів США хабаря у підприємця, який хотів побудувати гуртожиток для переселенців вимагали міський голова та секретар міськради одного з міст Дніпропетровщини. Про це повідомили у Державному бюро розслідувань, які провели затримання під час передачі хабаря. Як повідомила «УП» з посиланням на власні джерела, мова йде про міського голову Новомосковська Сергія Рєзніка та секретаря міськради Володимира Арутюнова.

За інформацією ДБР, на території громади (ред. мається на увазі, Новомосковська), керівниками якої були затримані, ще з 90-х років стояла недобудова школи площею 4,5 тис. кв. м. Підприємець вирішив відремонтувати приміщення, аби там можна було облаштувати переселенців. Платити за проживання громадян мала міжнародна гуманітарна організація.

З цією пропозицією підприємець звернувся до міської ради. Посадовці під час зустрічей запросили у чоловіка 30 тис. доларів США хабаря. За ці гроші вони обіцяли винести питання на голосування сесії та надалі вплинути на депутатів, щоб ті підтримали рішення про довгострокову оренду приміщення. Це давало змогу орендувати приміщення без оголошення спеціального тендеру.

В ДБР зазначили, що 9 квітня 2024 року підприємець передав хабар секретарю ради в його кабінеті. Під час передачі грошей обох посадовців і було затримано.

Мер та секретар міськради на Дніпропетровщині вимагали 30 тис. доларів у підприємця, що хотів побудувати гуртожиток для переселенців - ФОТО

Затриманим повідомлено про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна. Планується обрання запобіжного заходу. Також встановлюється повне коло осіб, які можуть бути причетними до оборудки, у тому числі перевіряється інформація щодо місцевих правоохоронців, які могли «співпрацювати» з посадовцями під час вимагання хабаря.

Процесуальне керівництво здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони східного регіону.

Мер та секретар міськради на Дніпропетровщині вимагали 30 тис. доларів у підприємця, що хотів побудувати гуртожиток для переселенців - ФОТОМер та секретар міськради на Дніпропетровщині вимагали 30 тис. доларів у підприємця, що хотів побудувати гуртожиток для переселенців - ФОТО