На жаль в Україні громадяни продовжують гинути й отримувати поранення не тільки на полі бою, а й просто на вулицях чи у своїх домівках. Зовсім нещодавно ворог поцілив по звичайній маршрутці у Нікополі, де загинули та зазнали поранень люди, що просто їхали по своїх справах. Враховуючи всю небезпеку, що в якої ми продовжуємо жити, правила дій під час ракетного та артилерійського обстрілів кам’янчанам ще раз нагадали в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кам’янської міськради.
Як зазначають надзвичайники, найчастіше причиною поранення є не пряме влучення снаряда, ракети, а його осколки та вибухова хвиля. Снаряди й міни розриваються у верхньому шарі ґрунту, а осколки після підриву летять на висоті 30-50 см над землею.
Якщо ракетний або артилерійський обстріл застав вас на вулиці:
Якщо обстріл застав у будівлі, негайно зійти у підвал, паркінг тощо. У випадку якщо підвал відсутній або зачинений, зайти до сусідів на першому поверсі. Є правило: що нижче спустишся, то безпечніше. Зазвичай снаряди, ракети влучають у верхні поверхи.
Якщо артобстріл застав у будинку зненацька і не лишилося часу зреагувати:
Найчастіше уламки потрапляють у приміщення через вікна. Якщо є можливість, завчасно заклеїти скло вікон скотчем або забарикадувати шафами – це врятує від осколків скла. Якщо обстріли постійні, необхідно завчасно забарикадувати вікна мішками з піском, важкими меблями, речами.
У жодному разі не можна вибігати з будинків на вулицю, користуватися ліфтом.
У випадку, коли обстріл застав у транспорті (маршрутка, автобус, таксі, трамвай):
Якщо вибухи застали в дорозі на власному автомобілі – не розраховувати, що на авто можна швидко втекти від обстрілу. Необхідно зупинитися, вийти з автомобіля та відбігти якомога далі від дороги.
Укритися під час артилерійського обстрілу можна:
● в обладнаному бомбосховищі
● у підземному переході
● у будь-якій канаві, траншеї, ямі
● у трубі водостоку під дорогою
● уздовж високого бордюру чи підмурку паркану
● у підвалі під капітальними будинками старої забудови
● в оглядовій ямі гаража, станції технічного обслуговування
● у каналізаційних люках
● у вирвах, що залишилися від попередніх обстрілів.
Не можна використовувати для укриття:
● під’їзди будинків
● місця під технікою (вантажівкою, автобусом)
● не підготовлені для укриття підвали
● укриття, що розташовані ближче 30 – 50 м від багатоповерхових будівель
● проходи між штабелями, контейнерами, будівельними матеріалами.
Поведінка в натовпі під час обстрілів, ракетного удару
Почуття страху, що охоплює групу людей, миттєво передається іншим і переростає в некерований процес – паніку. У людей різко зростає емоційність сприйняття того, що діється навкруги, знижується рівень відповідальності за свої вчинки. Людина не може розумно оцінити власну поведінку й обставини, що склалися. У такій атмосфері досить тільки одному висловити, виявити бажання втекти з небезпечного району, як людська маса починає сліпо копіювати його дії. Тому люди найчастіше гинуть не від самої небезпеки, а від страху і паніки, що виникають у натовпі. Про це треба завжди пам’ятати і передбачати можливу поведінку натовпу.
Щоб не загинути в натовпі, найкраще правило – не потрапляти в нього або оминути його. Якщо це не можливо, у жодному разі не йти проти натовпу. Пам’ятати, що найнебезпечніше – бути затиснутим і затоптаним у натовпі.
Люди в натовпі завжди прориваються вперед, до виходу. Найбільша тиснява буває у дверях тощо. Тому, заходячи в будь-яке приміщення, транспорт, треба звертати увагу на запасні та аварійні виходи (двері), знати, як до них добратися.
Не наближатися до вітрин, стін, скляних дверей, до яких тебе можуть притиснути. Якщо натовп захопив – не чинити йому опору. Глибоко вдихнути, зігнути руки в ліктях, підняти їх, щоб захистити грудну клітку. Не тримати руки в кишенях, не чіплятися ні за що руками, бо їх можуть зламати. Якщо є можливість, застебнути одяг. Високі підбори можуть коштувати життя так само як і розв’язані шнурки. Потрапивши в натовп, необхідно якнайшвидше зняти прикраси, шарф, краватку, викинути сумку, парасольку тощо. Якщо щось упало, у жодному разі не намагатися підняти, бо життя найдорожче.
Головне завдання в натовпі – не впасти. Якщо збили з ніг і впали на землю, треба спробувати згорнутися клубком і захистити голову руками, прикриваючи потилицю. За будь-якої можливості потрібно спробувати встати на ноги.
З метою запобігання надзвичайним ситуаціям під час проведення масових заходів рекомендують об’єднати колег, друзів, знайомих, які беруть участь у масових заходах, у так звані «групи порятунку». Основне їхнє завдання – своєчасне й оперативне реагування на раптові запити присутніх і недопущення панічних настроїв.
Поліційні Кам'янському районі розшукують 15-річну Кароліну Очеретюк. 23 червня до поліції звернулася бабуся дівчини та…
Родини загиблих героїв та ветеранів з Кам'янського в черговий раз відвідали Дніпропетровську обласну клінічну лікарню…
В Кам'янському у Південному відділі Центру надання соціальних послуг провели захід «Спортивна молодість душі», присвячений…
В ніч на середу, 24 червня, від атак ворожої армії безпілотниками потерпали Нікопольський, Павлоградський та…
Він виріс у родині спадкових металургів, працював ковалем ручного кування на «Дніпровагонмаші», а перші м’язи…
Порядок реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які…
This website uses cookies.