Звітують депутати міськради Кам’янського

Почалися звіти депутатів Кам’янської міської ради за минулий рік. «О, я хоч дізнаюсь, хто в мене депутат на окрузі!» — коментують графік звітів виборці-кам’янчани. Нагадаємо: ці депутати керують нашим містом вже 4-й рік.

 

В січні розпочався період звітів депутатів за їхню роботу в міській раді та на своїх виборчих округах. Депутати збирають виборців у певному, заздалегідь обумовленому місці, і розповідають про свою депутатську роботу. Наприклад, які ініціативи депутат пропонував на розгляд міськради і які з них були підтримані колегами… З якими проблемами звертались виборці до депутата і чим він їм допоміг… Куди депутат витратив ті 200 тисяч гривень з міського бюджету, що були виділені на виконання його повноважень і так далі.

 

Графік звітів депутатів Кам’янської міської ради можна побачити на сайті міськради за посиланням: http://kam.gov.ua/ua/news/pg/261218529168925_p1/?fbclid=IwAR3hO1LoQqliYbHbBQRWIpq-CxHMZNgf1Kyte8EaEI3VBpei8g2xtk0gWZI .

 

На 11 січня в графіку було відзначено 14 депутатів з 42 у складі міської ради, з яких 4 вже відзвітували. Наприклад, на цьому тижні звітують депутати Сергій Ворожко ( 14 січня о 13.00 в СШ№32) та Олена Демішева (17 січня о 16.00 в приміщенні НВК №24). На наступному тижні звітують Віталій Дідур, Сергій Коваленко, Марина Сахно, Сергій Сідоров та Андрій Пустовойт, Ганна Торішня. В кінці місяця планують звітувати Іван Горбаренко та Наталья Шкуренко. Інші депутати, певно, ще не визначились із датою.

 

«Я не знаю, хто в нас на окрузі депутат… Якийсь Сашко з ДМК…» — так часто відповідають кам’янчани на запитання, чи звертались вони зі своєю справою до свого депутата міськради. Також небагато виборців розуміють, що взагалі робить депутат міськради та чого від нього можна вимагати та чекати.

 

Депутат міськради, згідно положень Закону «Про статус депутатів місцевих рад», представляє інтереси всієї територіальної громади, несе обов’язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/93-15.

Всі права та обов’язки депутата можна розподілити на 2 групи:

  1. Права та обов’язки депутата у виборчому окрузі.
  1. Права та обов’язки депутата у раді та її органах.

На виборчому окрузі депутат має право представляти інтереси мешканців, порушувати перед органами влади та контролюючими органами проблемні питання виборців, вимагати вирішення цих питань.

Депутат зобов’язаний підтримувати зв’язок з виборцями на окрузі, вести регулярний прийом (не рідше одного разу на місяць), двічі на рік влаштовувати зустрічі з виборцями, щоб розповісти про роботу міськради та свою, як депутата.

В раді депутат має право: пропонувати питання для розгляду їх радою та її органами. Висловлюватися щодо персонального складу утворюваних радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються радою. Порушувати питання про недовіру міському голові, розпуск органів, утворених радою, та звільнення посадових осіб місцевого самоврядування. Порушувати у раді та її органах питання про необхідність перевірки роботи підзвітних та підконтрольних раді органів, підприємств, установ, організацій.

Депутат міської ради зобов’язаний: додержуватися Конституції та законів України та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів. Брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень. Виконувати доручення ради, її органів, міського голови; інформувати їх про виконання доручень.