Пожежа на ДКХЗ і тотальна профілактика в Кам’янському

Пожежа на ДКХЗ і тотальна профілактика в Кам’янському

Вибух та пожежа трапились о 3.30 годині в ніч на 29 січня на території ПрАТ «Дніпровський коксохімічний завод». Поранені 5 працівників підприємства. Тимчасом в місті проводились профілактичні заходи: проти пожеж, проти нелегальних ігор та проти булінгу.
Вибух о 3.30 ночі стався в триповерховій будівлі смолопереробного цеху коксохімзаводу. Рвонула суміш газів, почалась пожежа. Подробиці повідомила Держслужба з надзвичайних ситуацій. Горіло на площі близько 200 квадратних метрів, пошкоджено обладнання цеху.
Під час вибуху та пожежі було поранено п’ятьох працівників, їх госпіталізовано. Стан потерпілих тяжкий, але стабільний, – охарактеризував вранці Ростислав Винар, головний лікар міської лікарні швидкої медичної допомоги Кам’янського. Поранені знаходяться в опіковому центрі Дніпра з опіками дихальних шляхів, їм збирають донорську кров.
Всього в приміщенні під час вибуху, за даними поліції, перебували 13 чоловік.
За неофіційною інформацією, суміш продуктів нафтопереробки, яка вибухнула, – токсична, тож потерпілі могли отримати, ще й отруєння.
Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 272 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою).
Пожежні загасили вогонь менш ніж за півгодини, локалізували швидко, – розповів Євген Андреєв, начальник міськуправління з надзвичайних ситуацій Кам’янського. «Там все залили одразу ж, жодної небезпеки для населення не було», – прокоментував посадовець.
Вдень рятувальники продовжували профілактично-просвітницькі рейди по навчальних закладах міста і відвідали школу №22. Школярам нагадали про обережне поводження з вогнем та електрикою, незнайомими предметами та непевним льодовим покриттям водойм.
Тимчасом громадські активісти з ГО «Громадська варта» в соцмережах ділились враженнями від рейду в ігровий заклад. Активісти спробували перевірити документи в закладі на проспекті Металургів, 6. Персонал документів не показав, активісти викликали поліцію. Далі вже розбираються правоохоронці, але й Євген Найда, очільник «Громадської варти», обіцяє не припиняти рейдів по «казино».
Правоохоронці з освітянами саме проводили нараду на тему протидії булінгу. Булінгом, зазвичай, називають організоване знущання в колективі. Отож, в гуманітарному департаменті Кам’янського обговорювали, як звичайним шкільним конфліктам не стати булінгом. Обговорили спільні дії та відповідальність кожного посадовця. Зійшлись на тому, що треба займатись профілактикою.