Потопи в житлових будинках та книга про жертви АТО

Потопи в квартирах, руйнування стін та покрівлі житлових будинків – ось чим відзначилась середа, 30 січня. Ще сьогодні в Кам’янському було презентовано книжку «Життя, обірвані війною» про загиблих в АТО мешканців міста.
Відлига стала причиною потопу в кількох житлових будинках Кам’янського. Про масовість цього явища можна лише здогадуватись, судячи з кількох прикладів.
Заливає талою водою квартири з четвертого по перший поверхи в будинку 17 по вулиці Ухтомського. Там зогнили жолоби, якими стікала вода з даху, і вода тепер тече просто по стінах. І так вже кілька років. Мені показували переписку с департаментом ЖКГ, колишнім ЖЕКом та УКОЖФ, починаючи з 2016 року, з десяток приблизно однакових за змістом відповідей. Зробимо, за наявності фінансування… Будинок має боргів 11 тисяч гривень, тому не можемо… «Якби одразу зробили маленький ремонт жолобів, то сьогодні не треба було би капітально ремонтувати будинок!» – каже Влад з квартири на другому поверсі, в якій від води прогнулась натяжна стеля. Потрібен капремонт – так вже рік відповідають
мешканцям управителі, а це – до департаменту ЖКГ.
Зі стін, які руйнує вода, обвалюються чималі шматки цегли і падають на землю. «А як по голові комусь з висоти 4 поверху?..» – жахається чоловік.
В будинку 38 по вулиці Івана Сірка обвалилась частина покрівлі – гнила кроква тріснула і шматки шиферу під вагою снігу провалились на горище. В квартирах знизу потекло зі стель… Управителі кажуть, що потрібен капітальний ремонт, бо погнили крокви по всьому будинку.
Мешканці розповідають таку ж історію: куди тільки не писали, і платили ж!.. Показують відповіді управителів, схожі на ті, що у мешканців Ухтомського.
«Пильний погляд» нагляне за розвитком подій – відлига може бути ненадовго. В морози вода застигає в щілинах стіни або крокви і розриває їх.
Сьогодні ж відбулась презентація книги «Життя, обірвані війною». Це збірка публікацій про загиблих в зоні бойових дій мешканців Дніпродзержинська-Кам’янського. Книгу видано коштом благодійників, публікації написали місцеві журналісти та літератори. Книгу можна придбати в міській бібліотеці.