Безкоштовно індивідуальні газові лічильники в Кам’янському встановлять не всім

Безкоштовно індивідуальні газові лічильники в Кам’янському встановлять не всім

Встановлення безкоштовних індивідуальних лічильників в квартирах кам’янчан має завершитись до кінця 2019 року. Про процес облаштування лічильниками розповів Юрій Дужко, головний інженер відділу капітального будівництва ПАО «Дніпропетровськгаз».

Автор: Валентин Фіголь.

Газопостачальники наразі виконують державну програму з обладнання споживачів приладами комерційного обліку газу, як того вимагає закон. В нашому місті сьогодні без обліку користуються газом майже 11 тисяч абонентів (помешкань).

Сьогодні ведуться роботи з встановлення індивідуальних лічильників газу в квартирах на правобережжі. Трохи згодом додаткові бригади почнуть обладнання приладами обліку квартир на лівому березі. В першу чергу будуть виконані ті 30 заявок на лічильники, які вже надійшли від споживачів.

Сьогодні встановлюються мембранні лічильники Ж 1,6.

Індивідуальні лічильники безкоштовно ставитимуться лише в квартирах тих будинків, де нема загальнобудинкових лічильників, підкреслив Ю. Дужко.

Про дату встановлення лічильників мешканців будинків буде повідомлено заздалегідь, пообіцяв Ю. Дужко. Споживач має надати свій паспорт, документи на помешкання та свій ідентифікаційний код. Всі роботи по встановленню лічильника – безкоштовні, в комплекті йде кран і шматок труби. Після встановлення й опломбування приладу споживач отримає угоду на збереження обладнання та акт про опломбування з номером пломби.

Представник газопостачальника закликав споживачів не перешкоджати виконанню інвестпрограми – не відмовлятись від встановлення приладів обліку. Якщо споживач відмовляється, то про це складається відповідний акт за підписом споживача та представника газової компанії. Після цього споживачу дається 20 діб на роздуми, а як не схаменеться – його переведуть на розрахунок по нормі споживання 18,3 кубометрів газу на місяць. А з 1 січня 2021 року всі споживачі без приладів обліку будуть відключені від газопостачання, як того вимагає закон.