Як легалізувати клумбу в Кам’янському

Навесні кам’янчане, зазвичай, починають облаштовувати біля багатоквартирних будинків клумби та палісадники, саджати дерева. Або, навпаки, знищувати зелені насадження, які мешканцям заважають. З точки зору закону і те, й інше – порушення.

Автор: Валентин Фіголь.

До хаотичної посадки зелених насаджень в Кам’янському звикли. Саджають, що хочуть, у палісадниках біля будинків мешканці. Те ж саме відбувається в масштабах всього міста на весняних толоках.

Тимчасом, подібний вид озеленення є порушенням державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів. Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність – штраф для громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Порушеннями правил благоустрою вважаються, зокрема, виконання робіт з благоустрою, посадка зелених насаджень без затверджених проектів.

Пошкодження та знищення зелених насаджень – теж порушення закону, ще тяжче. Люди, які обдирають кору на деревах до припинення росту рослин, можуть бути притягнуті до адміністративної, і навіть кримінальної відповідальності (наприклад, якщо вважати дерева об’єктами благоустрою території).

В забороні самовільного благоустрою та озеленення є свій резон, нагадала Юлія Саєнко, головний архітектор Кам’янського. Посадять мешканці дерево над комунікаціями, воно виросте і пошкодить каналізаційну трубу корінням… А благоустрій взагалі люди розуміють кожен по-своєму: кому милі квіточки, кому – бетонований майданчик для парковки авто під вікном. Тому мають виконуватись певні містобудівні норми, зазначила посадовець.

Що ж робити людям, які налаштувались лагодити клумби на прибудинкових територіях? Як легалізувати квітник?

«Можна подати на конкурс проектів громадського бюджету свою ідею благоустрою», – пропонує Ю. Саєнко. При реалізації проекту будуть виконані всі необхідні формальності.

Принаймні, можна пошукати проект прибудинкової території, будь які креслення, на яких нанесені підземні комунікації. Якщо проект знайдеться – до нього можна вносити зміни рішенням міськвиконкому, розповіла головний архітектор. Але хтозна, як міськвиконком поставиться до задуму мешканців щодо клумби?..

Наявність проектів прибудинкових територій – проблема в Кам’янському, визнають посадовці. З цією проблемою, зокрема, стикаються ініціатори створення ОСББ при виділенні прибудинкових територій.

Тож, мабуть, більшість людей цьогоріч теж озеленюватимуть наше місто на свій страх і ризик.