Розкопки на трамвайній колії, зелені струмки та розмови про зміни клімату в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Земляні роботи на колії трамвайного маршруту №3 по проспекту Аношкіна почались зранку 13 березня. Трактор ковшем згортав верхній шар землі, щоб звільнити з-під нього рейки. В цьому місці – східніше від трамвайної зупинки «вул. Долматова», вище по схилу зруйновано асфальтове покриття тротуару та прибудинкової дороги, і грязюка щовесни стікає на трамвайну колію. Цієї зими її, мабуть, натекло забагато, тож робітники КП «Трамвай» мають зайвий клопіт.

Вдень по вулицях Сачко та Медичній потекли зелені струмки. Як виявилось, рідину дивного кольору відкачували з оглядового комунікаційного колодязя в районі перехрестя цих вулиць, з боку індустріального коледжу. Зазвичай барвник зеленого кольору ще з минулого опалювального сезону використовують працівники КП «Тепломережа» для пошуку витоків з тепломереж.

Сьогодні ж стало відомо про візит до Кам’янського Генерального консула Німеччини Вольфганга Мьоссінгера. Генконсул приїхав, щоб поговорити про те, як у нашому місті адаптуються до змін клімату. Дипломат зустрівся з першим заступником Кам’янського міського голови Олександром Чернишовим.

Сторони обговорили організацію та спільне проведення україно-німецької конференції «Кліматична адаптація на національному, регіональному та місцевому рівнях: виклики та перспективи». Захід відбудеться 13–14 червня у місті Дніпро за підтримки Генерального консульства Німеччини та за участю міської громадської екологічної організації «Голос Природи», яка ініціювала проведення такої конференції.

«Кам’янське є ледь не єдиним містом в Україні, що вже має напрацювання з адаптації до змін в екології», – зазначив Генеральний консул.

Саме тому в рамках майбутньої конференції планується екскурсія учасників до міста та огляд локацій, на яких виконано практичні проекти з адаптації до зміни клімату.

Крім організації літньої конференції, на зустрічі було розглянуто питання майбутньої співпраці з консульством.

«Нам запропонували у 2020 році брати участь у проектах, пов’язаних з екологією. Також обговорили питання фінансування екологічних програм у нашому місті та визначили шляхи подальшого співробітництва. Переваги – у тому, що допомога консульства полягатиме не в кредитах, а в грантах, що є безкоштовними. Потрібно правильно підготувати всі документи та пропозиції, щоб із 300 заявок з усієї України виграли саме наші проекти, особливо враховуючи екологічний стан Кам’янського», – зазначив Олександр Чернишов.

Після зустрічі Вольфганг Мьоссінгер відвідав котельню Центру первинної медико-санітарної допомоги №3, ділянки відновленої системи водовідведення у дворах по вулиці Бурхана, відремонтовану будівлю колишнього ДК Горького, а також полігон твердих побутових відходів.