Художник з Кам’янського «оживлює» зруйновані сільські будинки

Художник з Кам’янського «оживлює» зруйновані сільські будинки

Автор: Валентин Фіголь

Художник з Кам’янського Олександр Чегорка своїми картинами «оживлює» старі та зруйновані сільські будинки. Творчий проєкт відомого митця незвичний і трохи, за його власним визначенням, сумний.

Майстер знаходить по ріднокраю старі та зруйновані сільські будинки – таких чимало по селах Дніпропетровщини, та й по всій Україні. Він фотографує руїни, а потім накладає на їх зображення свої картини, написані під впливом настрою, викликаного спогляданням порепаних стін, розвалених дахів та вибитих вікон. А іноді, за змоги, малює просто на зруйнованих стінах.

Художник з Кам’янського «оживлює» зруйновані сільські будинки - ФОТО

«Спорожнілі хати – це сумно, – коментує свій проєкт О. Чегорка. – Бо це не просто руйнуються людські оселі. Так вимирає традиційне українське село, ціла культура… І я цим сумом хочу поділитись з іншими людьми».

На переконання пана Олександра, українські сільські пейзажі – чудові, і старі сільські будівлі досі несуть відбиток людської долі, душ їхніх господарів. Адже за кожною такою руїною – сумна історія занепаду та розлуки з ріднокраєм.

До своїх картин майстер додає вірші, написані власноруч.

«Ще дихають Тихо Очі Ставків Несповиті Тишею Ясною Всесвіта Осіннього», – написав, наприклад, пан Чегорка 6 листопада 2022 року.

Творчий проєкт «Старі хати» було розпочато ще торік. Сьогодні, через війну, зруйнованих сіл по Україні стало ще більше. Тому роботи майстра набули ще більш гіркого змісту.

«Треба проєкт доповнити життєстверднішими роботами, – зауважує художник. – Будемо жити та Світло шукати!»

Художник з Кам’янського «оживлює» зруйновані сільські будинки - ФОТОХудожник з Кам’янського «оживлює» зруйновані сільські будинки - ФОТО