Клопоти комунальників, несподіванка на залізничних переїздах та весняні співи у Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Місячник благоустрою триває в Кам’янському. Комунальні служби прибирають сміття у дворах, чистять вулиці, змітаючи пісок, яким взимку посипали дороги. На проспекті Аношкіна триває аварійний ремонт дорожнього полотна. Робітники асфальтують ями і великі вибоїни, що утворилися в зимовий період. Проводиться обрізка сухих дерев. Роботи з благоустрою, які ведуться по всьому місту, Андрій Білоусов оцінив позитивно. Він також дав низку доручень підлеглим.

«Наше основне завдання – привести місто до ладу, прибрати парки, сквери, зелені зони, вулиці та прибудинкові території, упорядковувати міське середовище, підтримуючи чистоту і порядок», – резюмував весняні клопоти Андрій Білоусов, міський голова.

Тимчасом кам’янчани додають роботи комунальникам своїми безвідповідальними діями. Наприклад, сьогодні на вулиці Івана Сірка, біля будівлі колишнього Палацу будівельників, робітники КВП КМР «Міськводоканал» чистили комунікаційний колодязь водогону від сміття. Спочатку люди вкрали кришку, а потім накидали в отвір сміття так, що колодязь глибиною 2,6 метри заповнений вщерть. Аварійникам довелось кілька годин вибирати руками мотлох, щоб добратись до комунікацій.

«Отак, буває, приїжджаємо на аварію, а колодязь закиданий сміттям, — ремствували комунальники. – і ми, замість ліквідувати виток води, півдня вигрібаємо всю цю гидотну назовні…».

Іноді, як розповіли працівники водоканалу, вони ловили двірників на тому, що ті сипали в колодязі сміття чи рослинні рештки…

Вдень залізничники несподівано, без попередження, перекрили більш ніж на 2 години Жданівський та Димитрівський переїзди. Ані поліція, ані міську правління транспорту не були попереджені про цей захід. Залізничники на переїздах відповідали, що їм начальство веліло, а навіщо – не сказало.

День відзначився двома серйозними ДТП. Десь опівдні на перехресті вулиць Запорізька та 9 Травня «Лексус», що їхав вниз, збив двох дівчат-близнят 11 років. За попередніми даними, дівчата несподівано побігли через дорогу по переходу, і легкове авто підчепило їх на капот. Водій повіз потерпілих в міську лікарню швидкої меддопомоги, де їх помістили в реанімацію. Стан дівчат лікарі назвали стабільним.

Надвечір, о 18 годині, відбулась аварія на трамвайній зупинці 2 маршруту «вул.. Маяковська». Попередня картина подій така. Білий «Фіат» їхав проспектом Ювілейним у напрямку Баглію, і почав повертати вліво на вулицю Маяковську, не пропустив «Хюндай», що їхав назустріч і вдарив його. «Хюндай» занесло і він заїхав на трамвайну зупинку. А тут саме відходив з зупинки трамвай, і автівку заклинило між вагоном та кіоском на зупинці.

Водіям автівок, можна сказати, повезло. Але «Хюндай» розчепляли з трамваєм більш ніж півгодини.

У Школі мистецтв Кам’янського відбувся святковий концерт української народної пісні та танцю «Благослови, мати, весну закликати».

Концерт став своєрідною екскурсією до традицій словян, які колись починали рік навесні, зустрічаючи її прихід святкуванням – розвагами та піснями. Ці пісні називали веснянками, гаївками або риндзівками.

В концерті взяли участь творчі колективи Школи, сімейне тріо Жидкових, хореографічний ансамбль «Весняні зорі».