УКОЖФ намагається довести, що надавала послуги мешканцям житлового будинку

Судовий процес «КП «УКОЖФ» проти мешканців будинку 42 по бульвару Будівельників» в Дніпровському районному суді Кам’янського тягнеться з травня 2018 року. Управляюча компанія хоче отримати гроші від мешканців будинку, а мешканці вимагають, аби управителі довели, що надавали послуги на суму своїх вимог.

Автор: Валентин Фіголь.

Чергове засідання суду відбулось 19 березня. Цього разу в засіданні заслуховували свідків – мешканців будинку. Виступали двоє свідків. Обом задавали питання як представник мешканців, так і представник УКОЖФ.

Допит свідків мав на меті з’ясувати: чи надавали управителі споживачам ті послуги, за які вимагають плату? Свідки розповідали про те, що в підвали брудно і не завжди можна без чобіт добратись до лічильника тепла, що електрощитова в незадовільному стані, частина стояків централізованого опалення не працює, а на інших нема кранів і теплоносій витікає, що двірника бачать нерегулярно, що в під’їздах не скрізь є світильники, ніхто не бачив перевірок вентиляційної системи будинку, що управителі ігнорують акти-претензії споживачів…

Підвал без фекалій, вода та теплоносій течуть по трубах, двірники метуть тричі на тиждень, ліфт їздить, «все працює» — так відповідав споживачам представник управителів. Нагадав, що в будинку силами УКОЖФ було зроблено поточний ремонт покрівлі. Але ремонт було зроблено не в той період часу, за який управителі вимагають заплатити, зазначили споживачі, і після втручання міського голови Андрія Білоусова!

Щодо ігнорування актів-претензій споживачів, то вони їх склали неправильно – не запросивши представників УКОЖФ, заявив представник управителя. Неправда, відповіли свідки – спочатку мешканці запросили управителів, ті не прийшли, а вже тоді споживачі самі склали акт-претензію.

Виявилось, що у свідків, як і у більшості мешканців будинку, нема договорних відносин з УКОЖФ, але люди платять «за звичкою, щоб не було боргів…» «Мешканцям має бути прикро, що одні платять, а інші — ні», — зазначив представник управителів.

Раніше споживачі казали, що УКОЖФ досі не показала суду доказів, що надавала мешканцям послуги, за які вимагає плату. Сьогодні в суд управителі принесли угоду на ремонт ліфта та покрівлі. Але споживачі заперечсили проти долучення цих документів до матеріалів справи, бо роботи було проведено не в той час, коли формувалась заборгованість, заявлена в позові УКОЖФ.

Інші свідки до суду не прийшли, тож наступне засідання суддя Олена Лобарчук призначила на 10 квітня, 11 годину.

Нагадаємо, справу почала УКОЖФ: в травні минулого року компанія подала позов до мешканців будинку №42 по бульвару Будівельників, вимагаючи оплатити борг – трохи більше тисячі гривень, за нібито надані управителями послуги. Споживачі, в свою чергу, подали зустрічний позов, вимагаючи скасувати нарахування як безпідставні.