Засідання міськвиконкому, тренінг юних екоекспертів та кліматична адаптація в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Виконавчий комітет міськради Кам’янського провів сьогодні чергове засідання. Нагородив міською відзнакою Олега Морохова, директора міського Центру працевлаштування. Розглянув ряд поточних питань, про які «Пильний погляд» детальніше писав позавчора.

Одне з рішень виконкому перегукується з інцидентом, який трапився на човнярській станції «Хвиля» сьогодні. Один з човнярів заявив до поліції, що невідомі облили якоюсь рідиною його моторного човна. Від рідини залишився світлий слід на фарбі та піна всередині човна. Нагадаємо, що між членами ГО «Кам’янська хвиля» точиться давній спір за владу, а нещодавно міська влада через суд забрала у човнярів земельну ділянку. Ця ділянка знаходиться на березі затоки Дніпра біля вулиці Набережної. Якраз сьогодні міськвиконком затвердив детальний план території навколо затоки. А детальний план, як пояснив член міськвиконкому Олег Барков, директор інституту громадянського проектування, замовляється, коли хтось збирається в цьому місці щось будувати. За словами Юлії Саєнко, головного архітектора Кам’янського, навколо затоки буде міський пляж.

Щодо «Хвилі», то територія станції теж увійшла до детального плану. Човнярів міське самоврядування поставило перед вибором: або укласти угоди з КП «Благоустрій» щодо утримання території, або всі споруди вважатимуться незаконними і підлягатимуть знесенню. Так що тепер човнярі муситимуть платити за те, що їх човен стоїть на землі станції, ніби це якийсь кіоск. Дехто з човнярів написали заяви до КП «Благоустрій», інші не хочуть цього робити. Власник постраждалого човна заяву написав, кажуть сусіди.

Також міськвиконком прийняв рішення про припинення з 31 березня опалювального сезону. Ніби на відзнаку цього рішення у другій половині дня пішов сніг.

Примхлива весняна погода нагадала  про зміни клімату. Якраз в Кам’янському почались заходи до Часу Землі – міжнародної події, в якій беруть участь люди, які хочуть адаптуватись до кліматичних змін. Сьогодні активісти ГО «Голос Природи» проводили тренінг для юних експертів з адаптації. Школярі подивились презентацію, яка розповідає про зміни клімату на Землі. Потім юні експерти вчились оцінювати свій вплив на довкілля. Наприклад, проходили тест «Твій екологічний слід». Тест спрямований на те, щоб оцінити, скільки природних ресурсів споживає людина. «Тест дає можливість дітям зрозуміти: все, що вони мають, взяте у природи, і взяте у борг», — наголосив Євген Колішевський, виконавчий директор «Голосу Природи».

Тему кліматичної адаптації підхопило міське самоврядування. Сьогодні в міському управлінні з питань охорони довкілля відбулась нарада щодо проведення Часу Землі в Кам’янському. У нараді брали участь представники гуманітарного департаменту та районних адміністрацій. Є. Колішевський запропонував прийняти програму дій з адаптації до змін клімату на рівні міської програми, затвердженої міською радою. Отже, буде створено робочу групу, яка буде розробляти план адаптаційних заходів для Кам’янського.