Поліція Камянського в числах та наші активісти на City Trans Ukraine 2019

Автор: Валентин Фіголь.

Презентація поліцейських досягнень

Звіт начальника Кам’янського міського управління Нацполіції в Дніпропетровській області викладено сьогодні на сторінці відділу поліції в соцмережах у вигляді кольорової презентації. https://dp.npu.gov.ua/assets/sites/dp/2019/zvit/kamyanske.pdf?fbclid=IwAR2D0hzQswQy7VbfX4jOE9G7iVn5SGgx7xg9QtCMkZQmud2CBfGAe13AgmQ

Звіт цікаво розповідає про роботу поліції в місті мовою чисел. Наприклад, можна дізнатись, що чисельність міськвідділу поліції – 401 співробітник, з яких 99 – жінки. Разом з персоналом Південного відділення (104 особи) та Дніпровського відділення (102) кількість поліцейських у місті трохи більше 600 співробітників, з яких близько 20% — жінки. До речі, міліція Дніпродзержинська налічувала в різні часи до півтори тисячі співробітників.

За рік міськвідділ поліції прийняв понад 61 тисячу повідомлень від громадян, поліція здійснила більше 50 тисяч виїздів на місця подій. Найбільше (понад 2 тисяч) повідомлень про крадіжки, 528 випадків домашнього насильства, приблизно по 2 сотні – про грабунки та шахрайства.

Було зареєстровано 2,4 тисячі злочинів за рік, розкриті 515 тяжких та 21 особливо тяжкий злочин.

Як приклад розкритого злочину, в звіті наведено випадок 31 березня минулого року, коли зловмисник, погрожуючи схожим на гранату предметом, пограбував крамницю на 24 тисячі гривень. Поліцейські тоді спіймали двох зловмисників з Дніпра, які гастролювали з перевдяганнями з метою скоєння розбійних нападів.

Поліцейські надали характерний портрет злочинця в Камянському: чоловік 18-40 років, не працюючий, зловживаючий алкоголем або наркотиками.

Як засоби протидії скоєнню злочинів поліцейські пропонують збільшення числа патрулів, відновлення вуличного освітлення, просвітницьку роботу з населенням «як не стати жертвою злочину».

388 ДТП були скоєні в місті протягом року, в них загинули 18 осіб.

21 одиницю нелегальної зброї вилучили поліцейські протягом минулого року в населення. Всього в місті у людей є понад 4 тисячі одиниць зареєстрованої зброї.

Для підвищення довіри до поліції правоохоронці пропонують збільшити кількість позитивних контактів з населенням та залучення громадян до охорони громадської безпеки.

Наші на міжнародній конференції

Активістка з Кам’янського Анастасія Корота стала організатором ІІІ міжнародної виставки-конференції City Trans Ukraine 2019, присвяченої розвитку громадського транспорту та міської інфраструктури України. Захід відбувається 28-29 березня у м. Київ на території НСК «Олімпійський».

Офіційні партнери заходу: УкрАвтопром – асоціація автовиробників України, Асоціація міст України, Асоціація малих міст України.

На конференцію зібрались представники міського самоуправління з різних міст України, виробники та продавці транспортних засобів, засобів комунікації. Вони обговорювали такі питання, як, наприклад:

  • Цільові програми підтримки галузі міського транспорту: бюджети, плани, потреби.
  • Інвестиційні проекти в галузі муніципального транспорту: що може міська влада запропонувати інвесторам?
  • Вимоги комунальних підприємств до постачальників рухомого складу: комплектація, додаткове бортове обладнання.
  • Автобуси великої місткості як засіб підвищити якість і економічну ефективність перевезень, конкуренція з маршрутними таксі.
  • Дотування соціальних маршрутів та монетизація пільг на проїзд: практичний досвід різних регіонів України.
  • Регулювання тарифів та інтереси перевізників: чи можна знайти компроміс?

«Формування ефективної транспортної політики вкрай важливе як для розвитку цієї сфери, так і для розвитку міст», — сказав на відкритті конференції виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Виконавчий директор АМУ проаналізував проблеми транспортно-дорожньої сфери міст і наголосив, що вони свідчать про критичний фінансово-економічний стан  комунальних підприємств громадського транспорту.  Так, прослідковується різке зростання у 2018 році фінансування розвитку транспортної галузі з місцевих бюджетів – з 1,9 млрд грн у 2017 році до 8,9 млрд грн у 2018 році. Це свідчить про активізацію органів місцевого самоврядування щодо розвитку сферу міського пасажирського перевезення. Проте існують проблеми щодо високого рівня збитковості комунальних підприємств — а це близько 90%.

На захід зареєструвались делегати з 6 десятків міст України. З посадовців Кам’янського делегатів на конференцію не було.