Подарунок рибалкам від сусідів та виток газу на перехресті двох проспектів в Кам’янському

Подарунок рибалкам від сусідів та виток газу на перехресті двох проспектів в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Традиційне зариблення водойм проводив сьогодні Петриківський рибгосп по домовленості з головою Єлізаветівської сільради Максимом Голосним.

Приблизно чверть тони молодняка товстолобика та білого амура було випущено в річку Оріль поблизу Єлізаветівки. Ці риби в наших водоймах охоче живуть, але не розмножуються, тому М. Голосний з 2016 року регулярно замовляє риб’ячий молодняк в Петриківському рибному господарстві.

Таку ж порцію молодняка було випущено в Єлізаветівське озеро.

Білий амур та товстолобик вважаються живими фільтрами води, розповів М. Голосний. Вони живляться водоростями та молодими паростками водних рослин, очищаючи водойми.

«Водойми розташовані за межами земель Єлізаветівської сільради, але тут відпочивають мешканці Єлізаветівки, – пояснив М. Голосний. – Щоб людям було де відпочити, ми маємо відновлювати екосистеми».

Загроза риб’ячому поголів’ю – браконьєри. На Орілі вони сітками та електроловами знищують практично всю річкову живність. В Єлізаветівському озері найчастіше браконьєрів можна побачити вночі в районі входу в прорізний канал, розповідають місцеві мешканці. Поліція пообіцяла оперативно реагувати на виклики громадян щодо незаконного лову риби, але люди не надто сподіваються на правоохоронців. «Будемо ловити – хай начуваються!..» – попередили селяни та садоводи браконьєрів. «Вони кажуть, що у них все домовлено і за ними стоять такі люди, що ну!..» – розповідають місцеві про свої контакти з нахабними браконьєрами. «Ловіть – подивимось, хто за ними стоїть!» – підбадьорив активних мешканців голова Єлізаветівської сільради.

Тимчасом в Кам’янському вдень на перехресті проспектів свободи та Аношкіна працівники «Дніпропетровськгазу» виявили виток газу з підземного трубопроводу.

«Газ перекривати не будемо. Небезпеки для людей та будинку немає», – заспокоїв кам’янчан Григорій Макух, начальник Міськгазу.