Півфінал Zефіру, роздача хлібу з виборчої дільниці, творчість бібліотекарів та «квіти життя» на смітниках в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Півфінал обласного дитячо-юнацького фестивалю «Z-ефір» розпочався сьогодні, 4 квітня, в БК «Хімік». Конкурс влаштований обласною держадміністрацією Дніпропетровщини. Більш ніж 800 дітей з міст та сіл області змагались у різних жанрах мистецтва: співали, грали на музичних інструментах, танцювали, розігрували театральні вистави.

Тимчасом в місті не вщухають політичні пристрасті. Інцидент стався на виборчій дільниці округу 40 по вулиці Купянській, 31 (55 блочок). Поліція отримала сигнал, що в приміщенні дільниці відбувається роздача безкоштовних хлібо-булочних виробів населенню. Як з’ясувалось, хліб роздавала місцева мешканка Ольга, член квартального комітету, нещодавно вибрана на цю посаду. Вона за свої гроші купила десятків зо 3 батонів та й принесла до приміщення квартального комітету, де наразі розташована виборча дільниця, та й віддала – хай роздадуть людям. Тимчасом до дільниці прибув Юрій Лисяк, голова Заводської рай адміністрації. Поліцейські опитали учасників заходу, прийняли заяву та й поїхали геть. Пан Лисяк теж.

У публічних бібліотеках Кам’янського сьогодні підбили підсумки авторських проектів минулого року. На урочистій процедурі нагородження директор Централізованої бібліотечної системи Лариса Денисюк  вручила відзнаки кращим бібліотечним проектам 2018 року. Серед кращих були підліткові ігри та квести, що руйнували стереотип про неактуальність бібліотек у сучасному світі. Автори переконують громаду, що бібліотека – це місце, де можна і повчитись, і розважитись. Наприклад, до вісімки нагороджених увійшли такі проекти: «Читаємо, розмовляємо, думаємо українською», «Майстер-класи з елементами арт-терапії», «Книга як цукерка» для малечі, які не люблять читати,  або «Як стати козаком за 7 днів».

Мешканці сусідньої Єлізаветівки спіймали «на гарячому» громадян, які викидали з мікроавтобуса будівельне та побутове сміття на узбіччя дороги за межами села. Про подію розповів максим Голосний, голова сільради. Селяни переконали непроханих гостей завантажити сміття назад в автомобіль та забратись геть. Серед аргументів, що висували на свій захист затримані, був такий: «А куди його висипати? На звалище не беруть…» Дійсно, в окрузі нема легального полігону для будівельного сміття, в Кам’янському – теж. Закон забороняє складувати будівельне сміття на полігоні для побутових відходів…

Про такі стихійні звалища «Пильний погляд» розповідав на тому тижні.

Тимчасом мешканці Кам’янського продовжують засипати околиці рідного міста сміттям. Наприклад, звалище росте, піднімається вулицею Крилова все вище та вище, підбираючись до житлових будинків. Місцеві дітлахи звично граються на смітнику.