Нові можливості «Інформаційних систем» та передача з рук в руки парку і фонтану в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Порядок денний квітневої сесії міськради Кам’янського почали обговорювати депутати в постійно діючих комісіях.

До цього порядку буде внесено додаткове питання, про яке сьогодні доповів Олег Максименко, директор департаменту ЖКГ Кам’янської міськради.

Проект додаткового рішення передбачає зміни до статуту КП «Інформаційні системи» — підприємства, яке обслуговує камери відео спостереження системи «Безпечне місто». Підприємству пропонується надати нові функції – дозволити самостійно встановлювати камери та провадити роздрібну торгівлю чимось.

До департаменту ЖКГ звернулись інші комунальники, пояснив О. Максименко. Вони хочуть в питанні встановлення камер відео спостереження співпрацювати з комунальним підприємством, а не з приватними фірмами. До того ж нові функції дозволять «Інформаційним системам» заробляти гроші для підприємства, зазначив посадовець, обґрунтовуючи пропозицію департаменту.

КП ІС сьогодні збиткове підприємство, нагадав колегам депутат міськради Олександр Метель. «Це як зв’язати людині ноги та змусити бігти», — прокоментував нинішнє становище КПІС депутат Іван Горбаренко.

«А чи не вийде так, що КПІС з новими можливостями буде перманентно вигравати всі тендери на обслуговування камер, які проводитиме депЖКГ, і приватні інвестори не зможуть зайти на цей ринок?» — поцікавився О. Метель. «А Ви лобіюєте інтереси приватних інвесторів?» — запитали в депутата колеги. «Я лобіюю інтереси бюджету, — пояснив свою позицію депутат Метель. – Бо у приватних фірм можуть бути більш вигідні пропозиції…»

Депутатська комісія з питань транспорту, зв’язку та інфраструктури підтримала проект, озвучений паном Максименко – утримався лише О. Метель.

Ще одне питання, озвучене директором депЖКГ: передавання центрального міського парку з підпорядкування департаменту гуманітарних питань до департаменту ЖКГ. В парку, як пояснив пан Максименко, наразі йде ремонт, а в гуманітарному департаменті нема фахівців, які б могли слідкувати за ходом робіт як треба. А в депЖКГ відповідні фахівці є – тож логічно, якби цей департамент і займався справами парку.

Також сесія має погодити взяття на баланс фонтану біля будівлі ЦНАПу на проспекті Василя Стуса. Фонтан був споруджений торік в ході капремонту ЦНАПу за гроші державного бюджету. Тепер споруду хочуть додати до переліку функціонуючих фонтанів, які працюють в місті та утримуються за рахунок міського бюджету. Торік на фонтани було задекларовано фінансування приблизно 4 мільйони гривень.