«Зима-чарівниця» та пісенні «посівання» в Кам’янському

Конкурсом дитячого малюнку та фолк-концертом в житловому кварталі «Алтайський край» відзначили в Кам’янському Старий Новий рік.

Автор: Валентин Фіголь.

Підведення підсумків традиційного конкурсу дитячого малюнку «Зима-чарівниця» відбулось 14 січня в музеї історії міста.

Конкурс щороку збирає до півтисячі художніх робіт юних художників, дизайнерів та декораторів. Роботи різні як за жанром, так і за технікою виконання. Головне – щоб сюжетом була зима і все, що з нею пов’язане.

Оцінювати аматорські дитячі малюнки можна хіба що умовно, зізнався торік член журі конкурсу художник Олександр Чегорка. Тому, як і зазвичай, нагороджених було кілька десятків.

Вчора також відбувся концерт народної пісні в бібліотеці на вулиці Матросова, який «Пильний погляд» анонсував минулого тижня. Співачки аматорського гурту «Берегиня» завітали до бібліотеки з виступом для читачів та місцевих мешканців. На концерт, рекламований засобами «сарафанного радіо», прийшли з десяток людей – переважно, ровесники артисток. Серед глядачів була лише одна юна особа років 12-ти, яка теж слухала старих пісень і аплодувала разом з іншими.

Звучали пісні, яких артистки та глядачі співали та чули в часи своєї молодості: про зиму та зимові свята, про кохання та зраду, про те, що «хліб – всьому голова»… Ознакою визнання виконавицям були не лише оплески, а й сльози публіки.

«Літнім людям, зазвичай, не вистачає спілкування. Кудись далеко – до музею на посиденьки, чи що, старому важко вибратись…» — так пояснили «Берегині» свій задум зробити виїзний виступ в житловому кварталі.

Другий задум організаторів концерту – привернути увагу молоді до старих пісень, не вдався, бо молоді люди на концерт не прийшли. Може, час був не досить підходящий – 11 година дня?..

«Шкода, якщо після нас ці пісні нікому не будуть цікаві і пощезнуть!» — сумують старенькі співачки.