Хто в Кам’янському більше думає про людей та хто заплатить за лічильники?

Автор: Валентин Фіголь.

Чи правильно буде заплатити громадськими грошима за лічильникі, встановлені в приватному житлі? Таке питання жваво обговорюється депутатами міської ради Кам’янського напередодні сесії, яка має відбутись 25 квітня.

Питання виникло під час обговорення в депутатських комісіях задуму місцевих посадовців купляти будинкові лічильники тепла та води за рахунок міського бюджету.

Як вже писав «Пильний погляд», на виконання законодавчих новацій  про комерційний облік комунальних послуг комунальні підприємства «Тепломережа» та «Міськводоканал» готуються цього річ масово встановлювати в багатоквартирних житлових будинках лічильники теплової енергії та водопровідної води.

Згідно закону, прилади обліку має встановлювати підприємство, яке надає послугу. Але споживачі заплатять за це внесок – в залежності від об’єму споживання послуги.

«Тепловий баланс будинку ніхто не відміняв», — зазначив Олександр Маслєнков, директор «Тепломережі». Якщо в будинку є централізоване опалення, то опалюються й приміщення загального користування – підвали, горища, під’їзди. Якщо вони холодні – мешканців не врятує ніяка «автономка», бо грітимуть і своє помешкання, і сусідні промерзлі приміщення, пояснив О. Маслєнков. Отже, всі мешканці будинку мають зацікавленість в тому, щоб централізоване опалення було. А без лічильника подавати теплоносій з 1 січня 2020 року незаконно. Значить, за лічильник на будинок повинні платити всі мешканці-співвласники, резюмував директор «Тепломережі».

В Кам’янському централізованим опаленням обладнані 1679 житлових будинків, на 1101 будинку треба встановити 1119 лічильників тепла. Встановлення одного лічильника обійдеться більш ніж в півсотні тисяч гривень. Приблизно чверть мешканців відключились від ЦО.

Але є інший вихід: заплатити за встановлення лічильників з міського бюджету. Саме так пропонують місцеві комунальники зробити депутатам міської ради: затвердити придбання й встановлення приладів обліку теплової енергії та водопровідної води з бюджету міста. Відповідні зміни вже внесені в проекти рішень міськради – в Програми підтримки «Тепломережі» та «Міськводоканалу».

депутат міськради О.Метель

А чи правильно це – за бюджетні гроші ставити лічильники в чиємусь приватному житлі? Це питання виникло в депутатів під час обговорення ініціативи комунальників. Так це ж робиться, щоб полегшити мешканцям тягар комунальних платежів, аргументували автори ідеї. Але ж гроші в бюджеті – це громадські гроші, гроші мешканців міста, зазначив депутат Олександр Метель. Так і комунальні підприємства, які отримають бюджетні кошти на заходи з виконання вимог закону – теж громадські, бо всі мешканці міста – їх співзасновники, наполягали комунальники…

Отже, обговорення в постійних депутатських комісіях цього питання продовжується. Чи правильно це – зібрати гроші з усіх містян-платників податків, і заплатити за обладнання житла деяких містян приладами обліку? Відповідь депутати дадуть на сесії міськради, схваливши чи відхиливши ініціативу комунальників.