Віраж медреформи, новий світлофор на складному перехресті та небезпечна труба в Кам’янському

Автор: Валентин Фіголь.

Реалізацію медичної реформи на місцевому рівні обговорюють наразі депутати міськради Кам’янського на засіданнях постійних комісій. На сесії 25 квітня їм доведеться приймати рішення, які затвердять дещо нове і повернуть дещо старе.

З нового: відтепер поліклініками в місті керуватимуть не головні лікарі, а генеральні директори. Тобто, головним буде гендиректор, а ще буде головний по медичним питанням, але він буде не головним у поліклініці… Як пояснила Юлія Манаєнкова, начальник міськуправління охорони здоров’я, керувати всіма медичними питаннями буде лікар, а генеральний директор може не мати медичної освіти – це буде управитель майном лікарні та персоналом. Дехто з депутатів сміється з думки, що людина без медичної освіти керуватиме медичним закладом. Інші депутати, навпаки, наводять приклади, що лікарі не вміють ефективно керувати будівлями та транспортом, фінансами тощо.

На посади гендиректорів поліклінік буде оголошено конкурс. Відповідне Положення має затвердити міськрада – адже поліклініки знаходяться у підпорядкуванні міської влади.

Зі старого в медицині: повертаються під місцеве управління і стаціонарні відділення лікарень, раніше забрані в обласне підпорядкування. Міськрада повинна дозволити прийняття цих лікувальних закладів під опіку місцевого самоврядування. Децентралізація повертає місту об’єкти, які були передані в область за минулої влади.

Серед змін, які має внести міськрада до Програми соціально-економічного розвитку Кам’янського – встановлення світлофорів на перехрестях проспектів Свободи та Аношкіна. Цей комплекс перехресть вважається одним з місць концентрації ДТП.

Об’єкт коштуватиме місту майже 2,7 мільйони гривень, — розповіла Галина Єрмоленко, директор департаменту економічного розвитку міста. Буде встановлено 16 світлофорів для транспорту та стільки ж – для пішоходів, 5 трамвайних світлофорів та пристрої голосового супроводу на всіх пішохідних переходах. Проект світлофорного об’єкту вартістю 420 тисяч гривень вже пройшов державну експертизу.

Тимчасом в житловому фонді виникла ще одна потенційно небезпечна ситуація. Власне, виникла вона ще з місяць тому, кажуть місцеві мешканці. Справа в тому, що над під’їздом будинку 74 по вулиці Матросова обірвалась водозбірна труба і застрягла, впершись в балкон верхнім кінцем. Так і висить, злегка погойдуючись від поривів вітру. Мешканці кажуть, що бояться – ану як впаде! Але зізнались, що віднесли заяву до КП УКОЖФ тільки сьогодні. «Там же роботи небагато – може, приберуть?» — сподіваються люди.