Поліцейський парад, шпигунські пристрасті, успіхи та навчання громадських активістів у Камянському

Автор: Валентин Фіголь.

Мешканка Кам’янського за допомогою спеціалізованих форумів мережі Інтернет намагалась збути базу даних з особистою інформацією та контактними телефонами 1,5 мільйона громадян України. Про це повідомляє прес-служба СБУ.
Серед «замовників» вказаного масиву даних правоохоронці виявили громадян Російської Федерації, ймовірно представників російських спецслужб, які мали на меті використати базу даних для здійснення «телефонного тероризму» напередодні та під час проведення виборів Президента України. Передбачалось, що такі дзвінки мали вплинути на хід виборчого процесу та делегітимізувати його результати.

Для недопущення передачі до країни-агресора інформації з обмеженим доступом співробітники СБУ провели санкціоновані обшуки, у ході яких вилучено комп’ютерну техніку та засоби зв’язку, що використовувались у протиправній діяльності.
Наразі вирішується питання щодо оголошення зловмисниці про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 361-2 Кримінального кодексу України.

Урочистий стройовий огляд особового складу поліції Кам’янського відбувся 18 квітня на майдані Калнишевського. Поліцейський гарнізон вишикувався на майдані. Керівники підрозділів перевірили зовнішній вигляд поліцейських та наявність службових посвідчень. Після цього відбулась урочиста церемонія: керівник міської поліції Сергій Лукашов та міський голова Кам’янського Андрій Білоусов нагородили  відзнаками чотирьох співробітників поліції, які з ризиком для життя затримали на тому тижні зловмисника, що завдав тяжких травм спочатку сусідам, а потім правоохоронцям.

Нагадаємо, інцидент стався в будинку 45 по вулиці Дунайській. Психічно хворий мешканець будинку спочатку розбив голови гайковим ключем сусіду та сусідці. Вони прийшли, щоб повідомити про намір розпочати ремонт свого балкона. Сусід напав на візитерів і почав бити ключем по головам, після чого зачинився в квартирі.

Коли прийшла додому матір зловмисника, разом з нею до помешкання увійшли четверо поліцейських. Вони спробували затримати чоловіка, але той озброївся молотком та великим ножем і вчинив відчайдушний опір, поранивши трьох правоохоронців. Під час затримання один з поліцейських вистрелив у зловмисника з табельної зброї. Куля пройшла навиліт вздовж ребер, не зачепивши життєво важливих органів. Зловмисника було затримано, проводиться розслідування. Поліцейські кажуть, що все відбувалось стрімко, і вони не встигли злякатись.

Кам’янчанка Катерина Боровик перемогла в конкурсі молодих активістів, проведеному обласною радою Дніпропетровщини («Пильний погляд» писав про конкурс і Катерину докладніше на початку квітня) на здобуття премії голови обласної ради Гліба Пригунова в категорії «За досягнення в різних сферах суспільного життя, професійній діяльності, активну участь у розбудові регіону». Перемогу активістка Центру молодіжних ініціатив отримала за активну громадську діяльність, участь у волонтерських проектах.

Катерина – 18-річна студентка ДНУ ім.. Гончара, майбутній правник.

Катерина – активний учасник молодіжного руху в Кам’янському. Вона була одним з ініціаторів створення в нашому місті Центру молодіжних ініціатив – комунальної установи, яка допомагає активним молодим кам’янчанам змінювати місто на свій смак. К. Боровик пройшла відбір на навчання в програму «Агенти волонтерства», організувала 4 молодіжних заходи.

Презентувала результати Міжнародної наукової конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Сучасний стан і перспективи розвитку держави».

«Зараз я дуже багато спілкуюсь із керівництвом інших міст і можу впевнено сказати: там де думають про молодь, долучають її до процесів прийняття рішень та працюють із нею системно, там є розвиток і в тих міст є як майбутнє, так і сьогодення», — прокоментувала Катерина свою громадську діяльність напередодні конкурсу.

На тренінг з організації голосування для авторів громадських проектів бюджету участі запрошуються 19 квітня о 10:00 у приміщенні центральної бібліотеки (мала зала) всі бажаючі.

У межах навчального заходу присутні отримають навички організації промоції власного проекту, дослідять інструменти агітації та ефективність їх застосування, вивчать досвід організації голосування практиків бюджету участі з інших міст країни. Спікерами тренінгу виступатимуть експерти Фундації польсько-української співпраці ПАУСІ.