Міська «Свобода» проти надання землі Московському патріархату або як Кам’янське готується до сесії міськради та змагань юних патріотів

Автор: Валентин Фіголь.

На сесію міськради Кам’янського запросив мешканців міста Олександр Залевський, секретар ради. Сьогодні він розповів про порядок денний засідання, що почнеться о 10 годині 25 квітня.

Про питання майбутньої сесії «Пильний погляд» досить докладно розповідав на тому тижні, під час обговорень в постійних депутатських комісіях. Варто відзначити кілька моментів, обійдених увагою раніше.

На сесію виносяться питання про надання земельних ділянок громадянам та організаціям. В цьому проекті рішення є дві ділянки, які хоче взяти церква Московського патріархату під будівництво храмів: на вулиці Грушевського, 2б та на вулиці Алчевського в Романково. Фракція ВО «Свобода» в міськраді голосуватиме проти надання цих ділянок забудовникам в рясах, заявив «свободівець» О. Залевський. Тому що фактично це самозабудови, які хочуть легалізувати «заднім числом», пояснив свою позицію секретар міськради.

Міськрада має схвалити проект реконструкції водовідведення двох багатоквартирних будинків по вулиці Гастелло. Раніше водовідведення там відбувалось через насосну станцію на території санаторію «Дніпровський». Сьогодні санаторій, що належить «Укрзалізниці», не функціонує, його майно під арештом за борги. Тому насосна «Дніпровського» більше не здатна обслуговувати житлові будинки. Місто має терміново побудувати нову систему водовідведення: прокласти труби, обладнати колектор та насосну станцію.  Приблизно задум коштуватиме 5 мільйонів гривень.

На сесію виноситься проект документу, що регламентуватиме демонтаж самовільно встановлених об’єктів на території міста. Згідно проекту, планується доручити цю місію КП «Благоустрій».

Тому ж «Благоустрою» буде передано від КП «Зеленбуд» об’єкт на вулиці Долматова, 9а – там розташовано пункт стерилізації та тимчасового утримання безпритульних тварин. .

КП «Зеленбуд» передасть комунальному автопідприємству (КАТП) техніку, яку раніше здавали в оренду приватним підрядникам – автовишку, трактор тощо. «Дивна практика: КП віддають техніку приватним фірмам, які виграють тендери на роботи. Або наймають ці фірми в субпідряд і віддають їм бюджетні гроші», — зазначив О. Залевський. Можливо, якісь ланки тут зайві, поділився припущенням пан секретар міськради.

Під час обговорення питання про списання комунального майна пан Олександр пояснив щодо кількох старих проектів, які теж списувались. Мова про проекти кількох квартальних газових котелен, які планувалось побудувати на Соцмісті в 2012-15 роках. Час минув, проекти непотрібні, бо змінилась стратегія міського самоврядування щодо опалення південно-східної частини Південного району, пояснив О. Залевський. Шкода, звичайно, що виконані роботи і витрачені гроші, але ж і машини доводиться списувати.

Секретарю міськради допомагали відповідати на запитання журналістів Олександр Чернишов, перший заступник міського голови Кам’янського, і Лариса Шевченко, директор департаменту фінансів міськради.

Наприкінці пан Олександр, як зазвичай, запросив усіх мешканців міста на сесію міськради. Подивитись, як працює міське самоврядування.

На жаль, неможливо запросити всіх бажаючих на урочисте відкриття міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») за участю міського голови Андрія Білоусова. Через специфічне місце проведення таких змагань:  Дніпровський центр підвищення кваліфікації
персоналу охорони системи покарань, розташований по вулиці Колеусівській. Принаймні, «Пильний погляд» розповість про змагання завтра.